Jordan Baja: Przygoński a Terranova dramatizují závěr světového poháru

Rubrika: Auto, FIA SP baja, Jordan Baja  
/ Aktualizováno:

Závěrečnou etapu jordánské baji zvládli Kuba Przygoński a Timo Gottschalk výtečně. Polsko-německá dvojice si připsala druhé vítězství sezony a před závěrečným podnikem sezony významně posílila své šance na zisk titulu.

Třetí etapu Jordan Baja 2019 tvořila jediná rychlostní zkouška v poušti Wadi Rum. Kuba Przygoński s Timem Gottschalkem (Mini) po pátku vedli s více než dvouminutovým náskokem, zároveň však v sobotu vyráželi na trať jako první.

S náročnou situací se vypořádali zkušeně. Posádka Orlen Teamu sice nestačila na Yasira Seaidana (Mini), ovšem i druhý čas jí stačil, aby za sebou nechala soupeře, s nimiž bojuje o titul. Po vítězství v Dubaji triumfovali Przygoński s Gottschalkem i v Jordánsku a mohou se pyšnit nejcennějšími poháry z obou pouštních podniků, které byly součástí letošního premiérového ročníku Světového poháru FIA v cross-country bajách.

Kuba Przygoński, Jordan Baja 2019
Kuba Przygoński/Timo Gottschalk, Mini All4 Racing, Orlen X-raid Team. Jordan Baja 2019. © X-raid

„Šli jsme do toho naplno, ale poslední speciálka pro nás nebyla jednoduchá. Jeli jsme jako první a až do konce jsme netušili, jak to dopadne,“ popsal Kuba Przygoński. „V cíli jsme čekali, jak dojedou naši soupeři. Je to skvělý výsledek, díky němuž zůstáváme ve hře o celkové vítězství. V Portugalsku se může stát cokoliv. Těší mě, že jsme dokázali vyhrát i s Mini All4 Racing. Naše auto je tak staré, že jsme mu dali přezdívku Mamut. Ale fungovalo opravdu dobře.“

Se starším modelem All4 Racing se Przygoński musel tentokrát spokojit z logistických důvodů. Kvůli blízkosti termínů předchozí polské baji a jordánského závodu nebylo možné včas připravit a do Akaby přepravit Mini JCW Rally, s nímž Polák závodí po většinu sezony.

Jen o 27 sekund pomalejší byli na 211 kilometrech Orlando Terranova a Ronnie Graue (Mini). Argentinci předstihli Vladimira Vasiljeva a Konstantina Žilcova s dalším speciálem All4 Racing a v konečném hodnocení jim patřilo druhé místo. Rusové skočili třetí.

Orlando Terranova, Jordan Baja 2019
Orlando Terranova/Ronnie Graue, Mini All4 Racing, X-raid. Jordan Baja 2019. © X-raid

Přesto působil Orlando Terranova v cíli poněkud zklamaně: „Myslím, že jsme byli Kubovi blízko, ale pak přišlo jedno hloupé místo, kde jsem při zatáčení předkem něco trefil. O kilometr později jsme měli defekt a musel jsem zastavit. Od té chvíle jsem myslel na body. Pořád bojujeme o titul. Mezi námi, Vladimirem a Kubou to je opravdu těsné. Celkově to byl skutečně pěkný závod, i když nás přibrzdily defekty a pár problémů s navigací.“

Díky výsledkům jordánské baji bude závěrečná portugalská Baja Portalegre 500 (24. až 26. října) napínavá. Vasiljev udržel vedení v šampionátu, ovšem Terranova a Przygoński mají na svých kontech jen o jeden, resp. tři body méně.

Čtvrtou příčku obsadili Khalid Al Qassimi a Xavier Panseri s Peugeotem 3008 DKR. Vítěz sobotní speciálky Yasir Seaidan nepředal své Mini do závěrečného uzavřeného parkoviště a byl z pátého místa diskvalifikován.

Jordan Baja 2019
AUTOMOBILY – SP FIA
konečné výsledky
1.Przygoński / GottschalkMini All4 Racing5:28:14
2.Terranova / GraueMini All4 Racing+3:50
3.Vasiljev / ŽilcovMini All4 Racing+6:22
4.Al Qassimi / PanseriPeugeot 3008 DKR+11:31
5.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X3+1:06:41
6.Szalay / BunkocziOpel Grandland X+1:58:27
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu