Baja Sczecinek: Dvojnásobné české zastoupení na stupních vítězů

Rubrika: Auto
/ Aktualizováno:

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si na Baja Szczecinek připsali už šesté vítězství letošní sezony. Navíc vozy z dílen Zapletalova Offroadsportu obsadily první čtyři příčky.

Středoevropský šampionát FIA, stejně jako polské a české mistrovství v cross-country rally pokračovaly v pátek a v sobotu (20. a 21. září) dalším podnikem na severozápadě Polska. V oblasti dvou bývalých vojenských prostorů se jely čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 206 kilometrů.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora (Hummer) sváděli od počátku vyrovnaný souboj s domácími Pawłem Molgem a Januszem Jandrowiczem (Ford). Obě posádky se rovným dílem podělily o vítězství na rychlostních zkouškách. Po dvou pátečních průjezdech testem Okonek (42,5 km) vedl o šestnáct sekund Zapletal.

Miroslav Zapletal, Baja Szczecinek 2019
Marek Sýkora (vlevo) a Miroslav Zapletal s poháry za vítězství na Baja Szczecinek 2019. © Offroadsport

Zásadní význam pro vývoj duelu měla první sobotní speciálka Czarne (60,5 km), po které narostl náskok českého závodníka na více než minutu. Odpoledne byl Zapletal o šestnáct sekund pomalejší než jeho rival, ale i to k celkovému triumfu stačilo.

Obnovená spolupráce Borise Vaculíka s Martinem Plechatým v Polsku fungovala. Začátek byl opatrnější a po první etapě figurovali na deváté pozici. Ovšem o den později se s Fordem týmu 3RCZ.com nadechli k velkému náporu. Díky třetímu a čtvrtému času se v cíli radovali z bronzu.

Boris Vaculík, Baja Szczecinek 2019
Boris Vaculík/Martin Plechatý, Ford F-150 Evo, 3RCZ.com. Baja Szczecinek 2019. © 3RCZ.com

Čtvrtí skončili s půlminutovým odstupem Zdeněk Pořízek s Pavlem Vaculíkem s dalším F150.

Zbyněk Baller a Tomáš Kostka (Hummer) dokončili soutěž jako desátí absolutně a druzí ve třídě TH. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem (Ford) byli po první etapě s více než půlhodinovou ztrátou sedmnáctí a do druhého dne nenastoupili.

Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml., Jiří Stross a Instaforex Loprais Praga Team slaví stříbro

Dlouhé čekání je u konce. Aleš Loprais se na Rally Dakar vrací na stupně vítězů v konečném hodnocení

Více...
Vimos No. 55, Iveco "Čenda", Dakar 2023 & 2024

JIŽ SKLADEM : Iveco Macíkovy posádky z Dakaru 2023 a 2024

Vimos uvádí na trh další zajímavou novinku, jež bude nepochybně naprostou nutností pro všechny dakarské fanoušky, kteří zároveň propadli kouzlu papírového modelářství.

Více...

Dakar 2024: Aleš Loprais urval etapové vítězství i na prázdném kole!

Předposlední etapa Dakaru 2024 stála za to! V několika kategoriích se dnes měnilo pořadí na medailových příčkách a divoký průběh měla i mezi kamiony.