Baja Sczecinek: Dvojnásobné české zastoupení na stupních vítězů

Rubrika: Auto  

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si na Baja Szczecinek připsali už šesté vítězství letošní sezony. Navíc vozy z dílen Zapletalova Offroadsportu obsadily první čtyři příčky.

Středoevropský šampionát FIA, stejně jako polské a české mistrovství v cross-country rally pokračovaly v pátek a v sobotu (20. a 21. září) dalším podnikem na severozápadě Polska. V oblasti dvou bývalých vojenských prostorů se jely čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 206 kilometrů.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora (Hummer) sváděli od počátku vyrovnaný souboj s domácími Pawłem Molgem a Januszem Jandrowiczem (Ford). Obě posádky se rovným dílem podělily o vítězství na rychlostních zkouškách. Po dvou pátečních průjezdech testem Okonek (42,5 km) vedl o šestnáct sekund Zapletal.

Miroslav Zapletal, Baja Szczecinek 2019
Marek Sýkora (vlevo) a Miroslav Zapletal s poháry za vítězství na Baja Szczecinek 2019. © Offroadsport

Zásadní význam pro vývoj duelu měla první sobotní speciálka Czarne (60,5 km), po které narostl náskok českého závodníka na více než minutu. Odpoledne byl Zapletal o šestnáct sekund pomalejší než jeho rival, ale i to k celkovému triumfu stačilo.

Obnovená spolupráce Borise Vaculíka s Martinem Plechatým v Polsku fungovala. Začátek byl opatrnější a po první etapě figurovali na deváté pozici. Ovšem o den později se s Fordem týmu 3RCZ.com nadechli k velkému náporu. Díky třetímu a čtvrtému času se v cíli radovali z bronzu.

Boris Vaculík, Baja Szczecinek 2019
Boris Vaculík/Martin Plechatý, Ford F-150 Evo, 3RCZ.com. Baja Szczecinek 2019. © 3RCZ.com

Čtvrtí skončili s půlminutovým odstupem Zdeněk Pořízek s Pavlem Vaculíkem s dalším F150.

Zbyněk Baller a Tomáš Kostka (Hummer) dokončili soutěž jako desátí absolutně a druzí ve třídě TH. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem (Ford) byli po první etapě s více než půlhodinovou ztrátou sedmnáctí a do druhého dne nenastoupili.

Baja Szczecinek 2019
konečné výsledky
1.Zapletal / SýkoraHummer H3 Evo2:30:30
2.Molgo/JandrowiczFord F-150+0:50
3.Vaculík / PlechatýFord F-150 Evo+11:21
4.Pořízek / VaculíkFord F-150+11:52
5.Kubiczek/NowakCan-Am Maverick X3+12:33
6.Białkowski/BaśkiewiczCan-Am Maverick X3+12:35
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu