Du Maroc: Češi po problémech restartují

Rubrika: Rallye du Maroc  
/ Aktualizováno:

Po technických problémech, které je vyřadily z nedělní etapy Rallye du Maroc, se dnes po opravách do soutěže vracejí Martin Macík ml. s Ivecem i Martin Prokop a Boris Vaculík s Fordy.

Tým Big Shock Racing sehnal od místních obyvatel chybějící díl a jeho mechanici dokázali přes noc znovu poskládat rozbitou převodovku.

Jejich kolegové z Vaculíkova týmu 3RCZ.com se stejně úspěšně popasovali s opravou hydrauliky. Do třetí etapy odstartoval také Martin Prokop, jehož v předchozích dvou dnech trápily potíže s přehřívajícím se palivem.

Kvůli nedokončené druhé etapě se všichni Češi do soutěže vracejí zatíženi obrovskou penalizací a bez naděje na dobrý výsledek. Pro všechny týmy však zbývající tři etapy představují vynikající příležitost k přípravě na lednový Dakar.

Big Shock Racing, Rallye du Maroc 2019
Mechanici týmu Big Shock Racing, včetně Davida Švandy (druhý zleva), v akci. © Big Shock Racing

Velmi živo bylo také v táboře Orion – Moto Racing Group. Přestože motocyklisté včera a dnes absolvují maratonskou etapu, musel Martin Michek ráno zamířit z parc fermé ke svým mechanikům. Jeho KTM byla po nedělním pádu poškozena natolik, že by další den jen těžko zvládla.

„Polovinu motorky jsme opravili, resp. vyměnili. Penalizace budou, ale na tom teď nezáleží. Martin musí dojet, aby v lednu mohl stát na startu Dakaru,“ připomněl šéf týmu Ervín Krajčovič.

Světová premiéra

Díky šikovnosti členů svých týmů si Vaculík s Plechatým, Prokop s Tománkem a Michek mohou vyzkoušet absolutní novinku, která by v blízké budoucnosti měla zevšednět především na Rally Dakar. Pondělní etapu absolvují podle itineráře, který obdrželi teprve patnáct minut před svým startem.

Macíkův navigátor František Tomášek měl roadbook k dispozici už včera večer, neboť kamiony jsou při Rallye du Maroc zařazeny do kategorie Open. Ta je v principu určena méně zkušeným posádkám, které jedou kratší rychlostní zkoušky a itinerář mají k dispozici vždy den předem.

Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu