Borgward zkompletoval dvoučlennou jezdeckou sestavu

Rubrika: Auto, Baja Portalegre, Dakar 2020, FIA SP baja  
/ Aktualizováno:
Nani Roma, Rallye du Maroc 2019

Borgward Rally Team zveřejnil jméno týmového kolegy Naniho Romy, jenž s druhým Borgwardem BX7 Evo absolvuje víkendovou Baju Portalegre a v lednu se postaví také na start prvního saúdskoarabského ročníku Rally Dakar.

V sestavě Borgward Rally Teamu doplní zkušeného Naniho Romu o sedmnáct let mladší Ricardo Porém. Sedadlo spolujezdce zaujme Ricardův bratr Manuel.

Třicetiletý portugalský pilot je dvojnásobným vítězem domácího šampionátu v cross-country rally a v letech 2014 až 2017 dokázal jako jediný v historii Baji Portalegre 500 vyhrát tento závod čtyřikrát v řadě. Na Dakaru debutoval letos v lednu, kdy s buginou Can-Am Maverick týmu South Racing obsadil jedenácté místo v kategorii SxS.

„Naniho znám a vím, že se jedná o velice zkušeného jezdce. Přesto jsem si jistý, že mohu týmu přispět svými zkušenostmi z Baji Portalegre a doufám, že se nám podaří získat dobrý výsledek,“ říká Ricardo Porém.

Ricardo Porém, Baja Portalegre 2017
Ricardo Porém si volí startovní pořadí po prologu Baji Portalegre 2017. © Baja Portalegre Media

Borgward Rally Team má v sestavě pro závěrečný podnik Světového poháru FIA v cross-country bajách vítěze všech pěti posledních ročníků, neboť loni si trofej z Portalegre odvezl Roma.

Zatímco Porém pojede s Borgwardem poprvé, Roma za jeho volantem debutoval na počátku měsíce při Rallye du Maroc. Po sérii technických problémů ve dvou úvodních etapách dokázal v dalších dnech zrychlit a celkově obsadil šestou příčku.

„Z Maroka jsem odjížděl s pocitem, že jdeme správnou cestou. Hodně jsme se zlepšili a auto se podstatně přiblížilo mým představám, přesto musíme dál pracovat na dalších zlepšeních,“ uvedl Nani Roma po soutěži, před kterou s týmem v Maroku také několik dnů testoval.

Nani Roma, Rallye du Maroc 2019
Nani Roma/Dani Oliveras, Borgward BX7 DKR Evo, Borgward Rally Team. Rallye du Maroc 2019. © RDM Media

„Se složením týmu pro Dakar 2020 jsme velice spokojení. Máme spolehlivé auto a vynikající piloty se spoustou zkušeností, kteří jsou schopní bojovat s těmi nejlepšími na světě,“ věří Erik Wevers, majitel společnosti Wevers Sport, jež zajišťuje přípravu soutěžních speciálů i chod celého Borgward Rally Teamu.

Baja Portalegre 2019 slavnostně odstartuje už zítra, ve čtvrtek 24. října. V pátek a v sobotu jsou na programu čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 459 kilometrů.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...
Ikuo Hanawa, Silk Way Rally 2019

Kapotované Hino čeká dakarská premiéra

Dakar 2020 bude pro Hino plný novinek. Kromě přesunu soutěže do Saúdské Arábie se japonského týmu dotýká spousta dalších interních změn.

Více...
Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019

Ula-Neom: První stupně vítězů pro Alonsa

Bývalý šampion formule 1 Fernando Alonso získal první trofej také v cross-country rally. V konečném hodnocení Ula-Neom Cross-Country Rally skončil třetí.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu