Ula-Neom: Alonso i Zapletal v první šestce

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Fernando Alonso v úvodní etapě Ula-Neom Cross-Country Rally potvrdil, že by mu saúdskoarabský terén mohl vyhovovat. Bývalý mistr světa formule 1 je po prvním dnu čtvrtý.

Do třetího podniku nového saúdskoarabského šampionátu nejlépe vstoupil domácí Yasir Seaidan poprvé navigovaný Françoisem Cazaletem. Na 212 kilometrech středeční speciálky byla saúdsko-francouzská dvojice se svým Mini JCW Rally téměř o pět minut rychlejší než Khalid Al Qassimi a Xavier Panseri s Peugeotem 2008 DKR. Posádka týmu Abu Dhabi Racing navíc inkasovala minutovou penalizaci.

„Byla to rychlá speciálka v krásném prostředí, ale my jsme ztratili několik minut na 46. kilometru a v další části jsme dělali maximum, abychom škody minimalizovali,“ popsal Khalid Al Qassimi.

Yasir Seaidan, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Yasir Seaidan/François Cazalet, Mini All4 Racing, Race World. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © SDRC Media

Třetí příčka patří Yazeedu Al-Rajhimu a Konstantinu Žilcovovi s Toyotou. Spolufavorité soutěže se při výměně proraženého levého zadního kola několik minut trápili s jedním ze šroubů, který nechtěl povolit.

Ruský navigátor si přesto novou spolupráci velice pochvaluje: „Líbí se mi, jak si Yazeed v autě počíná. Dle mého názoru čte výborně trať a umí odhadnout, kde hrozí nebezpečí. Jede mimořádně rychle, ale nepouští se do žádných šíleností.“

S dalším Hiluxem připraveným týmem Overdrive Racing si velmi dobře počínali Fernando Alonso a Marc Coma, které dělí od medailových pozic jen minuta a čtvrt.

Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Fernando Alonso/Marc Coma, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © Toyota

„Více než dvě stě kilometrů bez jakýchkoliv problémů, to je pro nás dobrý začátek, protože v Jižní Africe a Maroku jsme jich měli spoustu,“ připomněl Fernando Alonso své dva první starty v cross-country rally. „Doufám, že zítra budeme ještě o něco rychlejší.“

Alonso dnes za sebou nechal zkušeného domácího závodníka Essu Al Dossaryho (Nissan) i Miroslava Zapletala (Ford), kteří se seřadili na páté a šesté pozici. Zatímco první šestka se srovnala v necelých devíti minutách, sedmý Ahmed Al Shegawi (Nissan) zaostal za Zapletalem o dalších deset a půl minuty.

Ve čtvrtek pokračuje Ula-Neom Cross-Country Rally druhou etapou, která se jede opět kolem Al Uly a její speciálku tvoří opakovaný průjezd dnešním měřeným úsekem.

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
AUTOMOBILY
průběžné pořadí po 1. etapě
1.Seaidan/CazaletMini All4 Racing1:47:08
2.Qassimi/PanseriPeugeot 2008 DKR+5:45
3.Al-Rajhi/ŽilcovToyota Hilux+6:24
4.Alonso/ComaToyota Hilux+7:43
5.Al Dossary/DelaunayNissan Navara+7:57
6.Zapletal/SýkoraFord F-150 Evo+8:57
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2020

Al-Attiyah: Technické předpisy nejsou fér

Nasser Al-Attiyah je přesvědčen, že technické předpisy nebyly při Dakaru 2020 nastaveny správně, a očekává, že v dojde reglementu ke změnám.

Více...
Fernando Alonso, Dakar 2020

Alonso: Jestli se vrátím, tak jedině pro vítězství

Při své první účasti na Rally Dakar vybojoval Fernando Alonso v kategorii automobilů třinácté místo a stal se nejlepším nováčkem. Španěl nevylučuje návrat.

Více...
Zdeněk Tůma, Dakar 2020

Tůma v euforii. Potřetí Casale

Ignacio Casale se po koketování s buginami SSV vrátil zpátky na čtyřkolku a vyplatilo se. V cíli Dakaru 2020 slavil třetí vítězství v této kategorii.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu