Ula-Neom: Alonso i Zapletal v první šestce

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Fernando Alonso v úvodní etapě Ula-Neom Cross-Country Rally potvrdil, že by mu saúdskoarabský terén mohl vyhovovat. Bývalý mistr světa formule 1 je po prvním dnu čtvrtý.

Do třetího podniku nového saúdskoarabského šampionátu nejlépe vstoupil domácí Yasir Seaidan poprvé navigovaný Françoisem Cazaletem. Na 212 kilometrech středeční speciálky byla saúdsko-francouzská dvojice se svým Mini JCW Rally téměř o pět minut rychlejší než Khalid Al Qassimi a Xavier Panseri s Peugeotem 2008 DKR. Posádka týmu Abu Dhabi Racing navíc inkasovala minutovou penalizaci.

„Byla to rychlá speciálka v krásném prostředí, ale my jsme ztratili několik minut na 46. kilometru a v další části jsme dělali maximum, abychom škody minimalizovali,“ popsal Khalid Al Qassimi.

Yasir Seaidan, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Yasir Seaidan/François Cazalet, Mini All4 Racing, Race World. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © SDRC Media

Třetí příčka patří Yazeedu Al-Rajhimu a Konstantinu Žilcovovi s Toyotou. Spolufavorité soutěže se při výměně proraženého levého zadního kola několik minut trápili s jedním ze šroubů, který nechtěl povolit.

Ruský navigátor si přesto novou spolupráci velice pochvaluje: „Líbí se mi, jak si Yazeed v autě počíná. Dle mého názoru čte výborně trať a umí odhadnout, kde hrozí nebezpečí. Jede mimořádně rychle, ale nepouští se do žádných šíleností.“

S dalším Hiluxem připraveným týmem Overdrive Racing si velmi dobře počínali Fernando Alonso a Marc Coma, které dělí od medailových pozic jen minuta a čtvrt.

Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Fernando Alonso/Marc Coma, Toyota Hilux, Toyota Gazoo Racing. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © Toyota

„Více než dvě stě kilometrů bez jakýchkoliv problémů, to je pro nás dobrý začátek, protože v Jižní Africe a Maroku jsme jich měli spoustu,“ připomněl Fernando Alonso své dva první starty v cross-country rally. „Doufám, že zítra budeme ještě o něco rychlejší.“

Alonso dnes za sebou nechal zkušeného domácího závodníka Essu Al Dossaryho (Nissan) i Miroslava Zapletala (Ford), kteří se seřadili na páté a šesté pozici. Zatímco první šestka se srovnala v necelých devíti minutách, sedmý Ahmed Al Shegawi (Nissan) zaostal za Zapletalem o dalších deset a půl minuty.

Ve čtvrtek pokračuje Ula-Neom Cross-Country Rally druhou etapou, která se jede opět kolem Al Uly a její speciálku tvoří opakovaný průjezd dnešním měřeným úsekem.

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
AUTOMOBILY
průběžné pořadí po 1. etapě
1.Seaidan/CazaletMini All4 Racing1:47:08
2.Qassimi/PanseriPeugeot 2008 DKR+5:45
3.Al-Rajhi/ŽilcovToyota Hilux+6:24
4.Alonso/ComaToyota Hilux+7:43
5.Al Dossary/DelaunayNissan Navara+7:57
6.Zapletal/SýkoraFord F-150 Evo+8:57
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Giniel de Villiers, Rallye du Maroc 2019

Maroko zrušeno. Dakarská generálka přesto bude

Kvůli nepříznivé situaci související se šířením nemoci covid-19 museli pořadatelé Marocké rally odložit její další ročník až na

Více...
Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Rudolf Lhotský, Baja Szczecinek 2020

Oba jezdci Jantar teamu přijati na Dakar 2021

Minulý týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2021 selekci přihlášek motorkářů. Jantar team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu