Ula-Neom: Zapletal si polepšil

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019 pokračovala druhou etapou, po které se Ford česko-slovenské dvojice Miroslav Zapletal, Marek Sýkora posunul do první pětky průběžného hodnocení. Měnilo se také pořadí na medailových pozicích.

Na účastníky třetího podniku saúdskoarabského šampionátu v pouštních rally čekala ve čtvrtek totožná etapa jako o den dříve. Speciálku dlouhou 212 kilometrů tentokrát nejrychleji zdolali Yazeed Al-Rajhi s Konstantinem Žilcovem (Toyota).

„Šel jsem do toho naplno a s dosaženým časem jsem spokojený, i když jsem po sto třiceti kilometrech musel zvolnit. Posledních sedmdesát kilometrů jsme jeli v prachu, který se zvedal za vozem startujícím před námi,“ popsal Yazeed Al-Rajhi.

Yazeed Al-Rajhi, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Yazeed Al-Rajhi/Konstantin Žilcov, Toyota Hilux, Yazeed Racing. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © SDRC Media

Saúdsko-ruská posádka v průběžném pořadí přeskočila Khalida Al Qassimiho a Xaviera Panseriho (Peugeot), kteří dnes zaostali o dvě a půl minuty.

„Dnes to bylo docela rychlé a zrádné. Nemáme takovou maximální rychlost jako ostatní vozy. Konec konců je to buggy. Nebylo to snadné a trochu jsme riskovali, abychom udrželi krok se soupeři,“ připustil Khalid Al Qassimi.

Díky třetímu času dne uhájili vedení Yasir Seaidan s Françoisem Cazaletem (Mini), ovšem jejich náskok na čele se snížil z necelých šesti na méně než tři minuty.

Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Šéf týmu Toyota Glyn Hall, Marc Coma a Fernando Alonso. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © Toyota

Fernando Alonso a Marc Coma (Toyota) byli navzdory defektu o sedm a půl minuty rychlejší než ve středu a čtvrtým místem zopakovali výsledek z předchozí etapy. Čtvrtí jsou Španělé i celkově.

„Dnes jsem se do toho opřel o něco víc a byl jsem trochu rychlejší, protože jsem speciálku už trochu znal. Jsem spokojený hlavně se svým výkonem v první části, kde jsme byli jen osm sekund za Yazeedem,“ pochvaloval si Fernando Alonso.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora po druhé etapě předstihli Essu Al-Dossaryho (Nissan), kterého ve čtvrtek přibrzdily tři defekty.

Páteční předposlední etapa zavede závodníky z Al Uly do Neomu. Její součástí bude rychlostní zkouška dlouhá 231 km.

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
AUTOMOBILY
průběžné pořadí po 2. etapě
1.Seaidan/CazaletMini All4 Racing3:30:20
2.Al-Rajhi/ŽilcovToyota Hilux+2:52
3.Qassimi/PanseriPeugeot 2008 DKR+4:42
4.Alonso/ComaToyota Hilux+11:46
5.Zapletal/SýkoraFord F-150 Evo+15:52
6.Al Dossary/DelaunayNissan Navara+16:15
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Giniel de Villiers, Rallye du Maroc 2019

Maroko zrušeno. Dakarská generálka přesto bude

Kvůli nepříznivé situaci související se šířením nemoci covid-19 museli pořadatelé Marocké rally odložit její další ročník až na

Více...
Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Rudolf Lhotský, Baja Szczecinek 2020

Oba jezdci Jantar teamu přijati na Dakar 2021

Minulý týden provedli pořadatelé Rally Dakar 2021 selekci přihlášek motorkářů. Jantar team obdržel potvrzení startu pro oba své jezdce.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu