Ula-Neom: Zapletal si polepšil

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019 pokračovala druhou etapou, po které se Ford česko-slovenské dvojice Miroslav Zapletal, Marek Sýkora posunul do první pětky průběžného hodnocení. Měnilo se také pořadí na medailových pozicích.

Na účastníky třetího podniku saúdskoarabského šampionátu v pouštních rally čekala ve čtvrtek totožná etapa jako o den dříve. Speciálku dlouhou 212 kilometrů tentokrát nejrychleji zdolali Yazeed Al-Rajhi s Konstantinem Žilcovem (Toyota).

„Šel jsem do toho naplno a s dosaženým časem jsem spokojený, i když jsem po sto třiceti kilometrech musel zvolnit. Posledních sedmdesát kilometrů jsme jeli v prachu, který se zvedal za vozem startujícím před námi,“ popsal Yazeed Al-Rajhi.

Yazeed Al-Rajhi, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Yazeed Al-Rajhi/Konstantin Žilcov, Toyota Hilux, Yazeed Racing. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © SDRC Media

Saúdsko-ruská posádka v průběžném pořadí přeskočila Khalida Al Qassimiho a Xaviera Panseriho (Peugeot), kteří dnes zaostali o dvě a půl minuty.

„Dnes to bylo docela rychlé a zrádné. Nemáme takovou maximální rychlost jako ostatní vozy. Konec konců je to buggy. Nebylo to snadné a trochu jsme riskovali, abychom udrželi krok se soupeři,“ připustil Khalid Al Qassimi.

Díky třetímu času dne uhájili vedení Yasir Seaidan s Françoisem Cazaletem (Mini), ovšem jejich náskok na čele se snížil z necelých šesti na méně než tři minuty.

Fernando Alonso, Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
Šéf týmu Toyota Glyn Hall, Marc Coma a Fernando Alonso. Ula-Neom Cross-Country Rally 2019. © Toyota

Fernando Alonso a Marc Coma (Toyota) byli navzdory defektu o sedm a půl minuty rychlejší než ve středu a čtvrtým místem zopakovali výsledek z předchozí etapy. Čtvrtí jsou Španělé i celkově.

„Dnes jsem se do toho opřel o něco víc a byl jsem trochu rychlejší, protože jsem speciálku už trochu znal. Jsem spokojený hlavně se svým výkonem v první části, kde jsme byli jen osm sekund za Yazeedem,“ pochvaloval si Fernando Alonso.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora po druhé etapě předstihli Essu Al-Dossaryho (Nissan), kterého ve čtvrtek přibrzdily tři defekty.

Páteční předposlední etapa zavede závodníky z Al Uly do Neomu. Její součástí bude rychlostní zkouška dlouhá 231 km.

Ula-Neom Cross-Country Rally 2019
AUTOMOBILY
průběžné pořadí po 2. etapě
1.Seaidan/CazaletMini All4 Racing3:30:20
2.Al-Rajhi/ŽilcovToyota Hilux+2:52
3.Qassimi/PanseriPeugeot 2008 DKR+4:42
4.Alonso/ComaToyota Hilux+11:46
5.Zapletal/SýkoraFord F-150 Evo+15:52
6.Al Dossary/DelaunayNissan Navara+16:15
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2021

Dakar 2022: MAZ nebude chybět kvůli ASO, ale podpoře Lukašenkova režimu

Tovární tým běloruské státní automobilky MAZ nemůže startovat na Rally Dakar. Nejedná se však o žádné svévolné gesto pořadatelů Rally Dakar.

Více...
DAKARMANIA #4 & sezona 2022

Nezastavujeme, máme zpoždění… ale jedeme dál!

Po velmi turbulentním říjnu pro nás bude listopad značně hektický a perný. Magazín DAKARMANIA totiž dostává druhou šanci.

Více...
Šoltys & Macík

Big Shock! Racing vyšle na Dakar dvě ostřílené posádky

Tým Big Shock! Racing vyšle na Dakar 2022 dva závodní kamiony Iveco. Se starším pojede Martin Macík ml., s novým Martin Šoltys.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu