Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v nových barvách díky podzimní změně vlastnické struktury ve společnosti GasGas, v níž získala šedesátiprocentní podíl skupina Stefana Pierera.

Laia Sanz, která v prosinci oslaví 34. narozeniny, se připravuje na svou desátou účast na Dakaru. Se značkou GasGas spolupracovala už v dobách úspěšného působení na trialových tratích a také na počátku své kariéry v cross-country rally. K dispozici by však měla mít dobře známou techniku. Pod Pierer Mobility AG totiž patří také KTM nebo Husqvarna, jejichž soutěžní modely Rally Replica jsou prakticky totožné. Ze zveřejněných fotografií je patrné, že stejný stroj bude mít k dispozici také tovární tým GasGas.

Laia Sanz, GasGas
Laia Sanz, GasGas Factory Racing. Oficiální focení před Rally Dakar 2020. © GasGas

„Když došlo k oznámení o budoucnosti značky GasGas, nabraly události rychlý spád a my jsme se museli velmi rychle připravit na Dakar 2020,“ popisuje Laia Sanz. „Motorka vypadá dobře a my se naplno připravujeme na lednový závod. Spolupráce s GasGas mi v budoucnu může otevřít zajímavé možnosti, protože jde o známého výrobce trialových motorek a tato disciplína je blízká mému srdci.“

Laia Sanz byla u debutu katalánské značky na Rally Dakar v roce 2012. Devětatřicátým místem absolutně a vítězstvím v hodnocení žen zopakovala umístění z předchozího roku, kdy se soutěže poprvé zúčastnila s Hondou. S motocyklem GasGas startovala také v roce 2013. V dalších dvou letech se těšila podpoře Hondy a v jejích barvách v roce 2015 dosáhla devátým místem svého dosavadního dakarského maxima. Při následujících čtyřech ročnících měla k dispozici tovární techniku od KTM. V posledních dvou letech Dakar dokončila shodně na dvanáctém místě.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu