Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v nových barvách díky podzimní změně vlastnické struktury ve společnosti GasGas, v níž získala šedesátiprocentní podíl skupina Stefana Pierera.

Laia Sanz, která v prosinci oslaví 34. narozeniny, se připravuje na svou desátou účast na Dakaru. Se značkou GasGas spolupracovala už v dobách úspěšného působení na trialových tratích a také na počátku své kariéry v cross-country rally. K dispozici by však měla mít dobře známou techniku. Pod Pierer Mobility AG totiž patří také KTM nebo Husqvarna, jejichž soutěžní modely Rally Replica jsou prakticky totožné. Ze zveřejněných fotografií je patrné, že stejný stroj bude mít k dispozici také tovární tým GasGas.

Laia Sanz, GasGas
Laia Sanz, GasGas Factory Racing. Oficiální focení před Rally Dakar 2020. © GasGas

„Když došlo k oznámení o budoucnosti značky GasGas, nabraly události rychlý spád a my jsme se museli velmi rychle připravit na Dakar 2020,“ popisuje Laia Sanz. „Motorka vypadá dobře a my se naplno připravujeme na lednový závod. Spolupráce s GasGas mi v budoucnu může otevřít zajímavé možnosti, protože jde o známého výrobce trialových motorek a tato disciplína je blízká mému srdci.“

Laia Sanz byla u debutu katalánské značky na Rally Dakar v roce 2012. Devětatřicátým místem absolutně a vítězstvím v hodnocení žen zopakovala umístění z předchozího roku, kdy se soutěže poprvé zúčastnila s Hondou. S motocyklem GasGas startovala také v roce 2013. V dalších dvou letech se těšila podpoře Hondy a v jejích barvách v roce 2015 dosáhla devátým místem svého dosavadního dakarského maxima. Při následujících čtyřech ročnících měla k dispozici tovární techniku od KTM. V posledních dvou letech Dakar dokončila shodně na dvanáctém místě.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu