Prodrive míří na Dakar 2021

Rubrika: Auto, Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Toyotě a Mini se v nejprestižnější dakarské kategorii postaví další ambiciózní soupeř. Renomovaná britské společnost Prodrive vyšle svůj tým na Dakar už příští rok.

Prodrive Dakar
Vizualizace speciálu kategorie T1 společnosti Prodrive International pro Rally Dakar. © Prodrive

Společnost, která v minulosti stála za úspěchy značky Subaru v mistrovství světa v rally, se pouští do vlastního dakarského projektu. Pod hlavičkou Prodrive International bude ve spolupráci s Bahrajnským královstvím stavět speciály elitní kategorie T1.

Do Rally Dakar 2021 nasadí dvojici vozů pod křídly vlastního týmu, zároveň však počítá také s klientským programem. Projekt bude financován z bahrajnského fondu Mumtalakat, jehož prostřednictvím se Bahrajn letos podílel na sponzoringu týmu X-raid, resp. jeho části nasazující buginy pilotované vítězným Carlosem Sainzem a třetím Stéphanem Peterhanselem.

„Po účasti na Dakaru toužil Prodrive i já osobně velmi dlouho. Situace je o to zajímavější, že k prvnímu startu dojde ve spolupráci s Bahrajnem a v Saúdské Arábii. Právě na Blízkém východě totiž v roce 1984 začala cesta Prodrivu světem motoristického sportu,“ připomíná zakladatel a šéf společnosti David Richards titul, který v premiérovém ročníku blízkovýchodního šampionátu v rally vybojoval Saeed Al-Hajri. „Dakar je pro Prodrive novým a náročným projektem, ale já i celý tým v Banbury si ho naprosto vychutnáváme.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Prodrive v minulosti pomohl k titulům mistrů světa v rally Colinu McRaeovi, Richardu Burnsovi a Petteru Solbergovi. V letech 1995 až 1997 vybojoval pro Subaru tři vítězství v hodnocení značek. Kolotoč WRC opustil v roce 2012 po ukončení továrního programu Mini.

V poslední době se společnost věnuje především okruhovému mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, v němž zajišťuje chod továrního týmu Aston Martin Racing. Kromě toho také připravila například Renault Megane, s nímž tým GCK působí v mistrovství světa v rallycrossu.

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu