Prodrive míří na Dakar 2021

Rubrika: Auto, Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Toyotě a Mini se v nejprestižnější dakarské kategorii postaví další ambiciózní soupeř. Renomovaná britské společnost Prodrive vyšle svůj tým na Dakar už příští rok.

Prodrive Dakar
Vizualizace speciálu kategorie T1 společnosti Prodrive International pro Rally Dakar. © Prodrive

Společnost, která v minulosti stála za úspěchy značky Subaru v mistrovství světa v rally, se pouští do vlastního dakarského projektu. Pod hlavičkou Prodrive International bude ve spolupráci s Bahrajnským královstvím stavět speciály elitní kategorie T1.

Do Rally Dakar 2021 nasadí dvojici vozů pod křídly vlastního týmu, zároveň však počítá také s klientským programem. Projekt bude financován z bahrajnského fondu Mumtalakat, jehož prostřednictvím se Bahrajn letos podílel na sponzoringu týmu X-raid, resp. jeho části nasazující buginy pilotované vítězným Carlosem Sainzem a třetím Stéphanem Peterhanselem.

„Po účasti na Dakaru toužil Prodrive i já osobně velmi dlouho. Situace je o to zajímavější, že k prvnímu startu dojde ve spolupráci s Bahrajnem a v Saúdské Arábii. Právě na Blízkém východě totiž v roce 1984 začala cesta Prodrivu světem motoristického sportu,“ připomíná zakladatel a šéf společnosti David Richards titul, který v premiérovém ročníku blízkovýchodního šampionátu v rally vybojoval Saeed Al-Hajri. „Dakar je pro Prodrive novým a náročným projektem, ale já i celý tým v Banbury si ho naprosto vychutnáváme.“

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Prodrive v minulosti pomohl k titulům mistrů světa v rally Colinu McRaeovi, Richardu Burnsovi a Petteru Solbergovi. V letech 1995 až 1997 vybojoval pro Subaru tři vítězství v hodnocení značek. Kolotoč WRC opustil v roce 2012 po ukončení továrního programu Mini.

V poslední době se společnost věnuje především okruhovému mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, v němž zajišťuje chod továrního týmu Aston Martin Racing. Kromě toho také připravila například Renault Megane, s nímž tým GCK působí v mistrovství světa v rallycrossu.

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA.

Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu