Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Tři týdny po Dakaru 2020 si Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony tamního šampionátu v pouštních rally vstoupili druhým místem na Ha’il Rally, která se jela jako kandidátský podnik Světového poháru FIA v cross-country rally.

Saleh Alabdelali, Ha’il Rally 2020
Saleh Alabdelali/Ola Fløene, Hummer, Yazeed Racing. Ha’il Rally 2020. © NDP Publicity Services

Yazeed Al-Rajhi s Toyotou ve středu potvrdil roli favorita vítězstvím v úvodní etapě. Úřadující saúdský šampion byl na 227 kilometrech o šest minut rychlejší než týmový kolega Saleh Alabdelali s Hummerem. Následující test však Al-Rajhi po technických problémech nedokončil. V pátek a v sobotu se do závodu vrátil, ale s více než jedenáctihodinovou penalizací byl klasifikován až jako čtyřiatřicátý.

Zvítězil Alabdelali, navigovaný norským spolujezdcem Olou Fløenem, který si pro nejcennější výsledek dosavadní kariéry dojel s téměř třináctiminutovým náskokem před česko-slovenskou dvojicí Miroslav Zapletal, Marek Sýkora. Posádka týmu Offroadsport prožila horkou chvilku v závěru předposlední etapy. Na konci testu odešla u jejího Fordu poloosa, která se na následujících kilometrech přehřála a v cíli zapálila manžetu. Hrozící požár se však podařilo včas zažehnat.

Ha’il Rally 2020
AUTOMOBILY
konečné výsledky
1.Alabdelali/FløeneHummer11:50:03
2.Zapletal/SýkoraFord+12:57
3.Al Shammeri/Al ShammeriNissan+36:50

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU
Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu