Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Tři týdny po Dakaru 2020 si Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony tamního šampionátu v pouštních rally vstoupili druhým místem na Ha’il Rally, která se jela jako kandidátský podnik Světového poháru FIA v cross-country rally.

Saleh Alabdelali, Ha’il Rally 2020
Saleh Alabdelali/Ola Fløene, Hummer, Yazeed Racing. Ha’il Rally 2020. © NDP Publicity Services

Yazeed Al-Rajhi s Toyotou ve středu potvrdil roli favorita vítězstvím v úvodní etapě. Úřadující saúdský šampion byl na 227 kilometrech o šest minut rychlejší než týmový kolega Saleh Alabdelali s Hummerem. Následující test však Al-Rajhi po technických problémech nedokončil. V pátek a v sobotu se do závodu vrátil, ale s více než jedenáctihodinovou penalizací byl klasifikován až jako čtyřiatřicátý.

Zvítězil Alabdelali, navigovaný norským spolujezdcem Olou Fløenem, který si pro nejcennější výsledek dosavadní kariéry dojel s téměř třináctiminutovým náskokem před česko-slovenskou dvojicí Miroslav Zapletal, Marek Sýkora. Posádka týmu Offroadsport prožila horkou chvilku v závěru předposlední etapy. Na konci testu odešla u jejího Fordu poloosa, která se na následujících kilometrech přehřála a v cíli zapálila manžetu. Hrozící požár se však podařilo včas zažehnat.

Ha’il Rally 2020
AUTOMOBILY
konečné výsledky
1.Alabdelali/FløeneHummer11:50:03
2.Zapletal/SýkoraFord+12:57
3.Al Shammeri/Al ShammeriNissan+36:50

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu