Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Rubrika: Auto  

Tři týdny po Dakaru 2020 si Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony tamního šampionátu v pouštních rally vstoupili druhým místem na Ha’il Rally, která se jela jako kandidátský podnik Světového poháru FIA v cross-country rally.

Saleh Alabdelali, Ha’il Rally 2020
Saleh Alabdelali/Ola Fløene, Hummer, Yazeed Racing. Ha’il Rally 2020. © NDP Publicity Services

Yazeed Al-Rajhi s Toyotou ve středu potvrdil roli favorita vítězstvím v úvodní etapě. Úřadující saúdský šampion byl na 227 kilometrech o šest minut rychlejší než týmový kolega Saleh Alabdelali s Hummerem. Následující test však Al-Rajhi po technických problémech nedokončil. V pátek a v sobotu se do závodu vrátil, ale s více než jedenáctihodinovou penalizací byl klasifikován až jako čtyřiatřicátý.

Zvítězil Alabdelali, navigovaný norským spolujezdcem Olou Fløenem, který si pro nejcennější výsledek dosavadní kariéry dojel s téměř třináctiminutovým náskokem před česko-slovenskou dvojicí Miroslav Zapletal, Marek Sýkora. Posádka týmu Offroadsport prožila horkou chvilku v závěru předposlední etapy. Na konci testu odešla u jejího Fordu poloosa, která se na následujících kilometrech přehřála a v cíli zapálila manžetu. Hrozící požár se však podařilo včas zažehnat.

Ha’il Rally 2020
AUTOMOBILY
konečné výsledky
1.Alabdelali/FløeneHummer11:50:03
2.Zapletal/SýkoraFord+12:57
3.Al Shammeri/Al ShammeriNissan+36:50

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA.

E-shop DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu