Dakar 2021: Přeci jen i do další země?

Rubrika: Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Společnost Amaury Sport Organisation intenzivně pracuje na přípravách Rally Dakar 2021. Navzdory přísným omezením zavedeným (nejen) ve Francii v důsledku pandemie nemoci covid-19 už mají pořadatelé poměrně konkrétní představu o trase následujícího ročníku slavné rally.

David Castera
Ředitel dakarské rally David Castera. © ASO/DPPI

Rally Dakar se v lednu 2021 pojede už podruhé na Arabském poloostrově. Pořádající ASO vzala v úvahu kritické hlasy, které se v průběhu letošního ročníku ozývaly především kvůli charakteru tratí. Francouzi proto chtěli připravit ze sportovního hlediska atraktivnější kolbiště a usilovali o natažení tratě i do některé ze zemí sousedících se Saúdskou Arábií. I jejich práci však zkomplikoval nástup celosvětové pandemie. Týmy vytyčující trať přímo na místě proto zatím nemohly na Blízký východ odcestovat.

„Je pravda, že plán A, který jsme měli před krizí způsobenou nemocí covid-19, byl ambiciózní. Dokonce možná velmi ambiciózní,“ tvrdí ředitel dakarské rally David Castera. „Nakonec jsme ale museli na přípravách začít pracovat jen ve virtuálním prostředí. To je samozřejmě trochu neobvyklé a zvláštní, přesto máme připravenou trasu i kilometráž. Nyní začínáme určovat třeba umístění tankovacích zón pro motocyklisty.“

„Trať asi nebude stoprocentně taková, jaká by se mi líbila. Ovšem ze svých představ jsem musel ustoupit tak maximálně o jednu desetinu. Jde o to, že se nepouštíme do věcí, u nichž si nejsme stoprocentně jistí. Raději rovnou vypouštíme varianty, u nichž bychom později na místě mohli zjistit, že nejsou dobré. Na úpravy bychom totiž nemuseli mít dost času. I tak to bude proti letošnímu ročníku pokrok,“ slibuje Francouz.

Karel & DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Definitivně vyloučená zatím zřejmě není ani varianta zapojení druhé země. Ve hře by stále mohly být Spojené arabské emiráty, které se mezi elitou cross-country rally těší velké popularitě díky náročným a rozsáhlým dunovým polím.

„Se Spojenými arabskými emiráty se spolupracuje velmi dobře. Řekněme, že bychom současný plán B případně ještě mohli upravit a uvést do života jakýsi plán B+,“ připouští s potutelným úsměvem Castera.

Podrobnosti o trase, pravidlech a dalších detailech Rally Dakar 2021 představí ASO oficiálně v pátek 12. června.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...
Andrej Karginov, Silk Way Rally 2019

Zrušena Silk Way Rally i jordánská baja

S ohledem na vývoj situace kolem epidemie nemoci covid-19 byly tento týden oficiálně zrušeny další dva podniky mezinárodního kalendáře cross-country rally.

Více...
Tomáš Ouředníček, Dakar 2020

Tým Ultimate Dakar hledá novou posádku

Tomáš Ouředníček ví o spoustě jezdců, které láká dakarské dobrodružství. Zájemcům chce otevřít cestu prostřednictvím svého týmu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu