Dakar 2021: Přeci jen i do další země?

Rubrika: Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Společnost Amaury Sport Organisation intenzivně pracuje na přípravách Rally Dakar 2021. Navzdory přísným omezením zavedeným (nejen) ve Francii v důsledku pandemie nemoci covid-19 už mají pořadatelé poměrně konkrétní představu o trase následujícího ročníku slavné rally.

David Castera
Ředitel dakarské rally David Castera. © ASO/DPPI

Rally Dakar se v lednu 2021 pojede už podruhé na Arabském poloostrově. Pořádající ASO vzala v úvahu kritické hlasy, které se v průběhu letošního ročníku ozývaly především kvůli charakteru tratí. Francouzi proto chtěli připravit ze sportovního hlediska atraktivnější kolbiště a usilovali o natažení tratě i do některé ze zemí sousedících se Saúdskou Arábií. I jejich práci však zkomplikoval nástup celosvětové pandemie. Týmy vytyčující trať přímo na místě proto zatím nemohly na Blízký východ odcestovat.

„Je pravda, že plán A, který jsme měli před krizí způsobenou nemocí covid-19, byl ambiciózní. Dokonce možná velmi ambiciózní,“ tvrdí ředitel dakarské rally David Castera. „Nakonec jsme ale museli na přípravách začít pracovat jen ve virtuálním prostředí. To je samozřejmě trochu neobvyklé a zvláštní, přesto máme připravenou trasu i kilometráž. Nyní začínáme určovat třeba umístění tankovacích zón pro motocyklisty.“

„Trať asi nebude stoprocentně taková, jaká by se mi líbila. Ovšem ze svých představ jsem musel ustoupit tak maximálně o jednu desetinu. Jde o to, že se nepouštíme do věcí, u nichž si nejsme stoprocentně jistí. Raději rovnou vypouštíme varianty, u nichž bychom později na místě mohli zjistit, že nejsou dobré. Na úpravy bychom totiž nemuseli mít dost času. I tak to bude proti letošnímu ročníku pokrok,“ slibuje Francouz.

Karel & DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Definitivně vyloučená zatím zřejmě není ani varianta zapojení druhé země. Ve hře by stále mohly být Spojené arabské emiráty, které se mezi elitou cross-country rally těší velké popularitě díky náročným a rozsáhlým dunovým polím.

“Se Spojenými arabskými emiráty se spolupracuje velmi dobře. Řekněme, že bychom současný plán B případně ještě mohli upravit a uvést do života jakýsi plán B+,“ připouští s potutelným úsměvem Castera.

Podrobnosti o trase, pravidlech a dalších detailech Rally Dakar 2021 představí ASO oficiálně v pátek 12. června.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Josef Macháček, Dakar 2021

Potvrzeno pořadatelem Dakaru: Macháček kategorii nevyhrál

Odpověď na e-mail, který organizátorům Rally Dakar zaslala redakce, potvrdila správnost výkladu rozdělení kategorií a skupin na soutěži.

Více...
Kapotnik Kamaz

Kamaz postaví zbrusu nový „kapotnik“. Může s ním na Dakar

Kamazu už nic nebrání, aby v budoucnu na Dakaru nasadil kapotový speciál. Díky úpravám technických předpisů padla jedna z překážek.

Více...
Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu