Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu International Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed
Scania Lonestar DKR3. © Dakarspeed

Tým Dakarspeed postavil nový kamion na podvozku, který si objednal v sedlčanském týmu Big Shock! Racing. První krátké jízdy absolvoval stroj už na jaře, v definitivním designu a barvách však svou novou zbraň představil Maurik van den Heuvel až nyní.

Plnohodnotné testování začalo minulý týden a nyní se tým na tři dny přesune do jižní Francie.

Maurik van den Heuvel na Dakaru debutoval v roce 2014 a od té doby chyběl ve startovním poli nejznámější maratonské rally světa pouze letos v Saúdské Arábii. Při dvou posledních jihoamerických ročnících se probil do první desítky hodnocení kamionů. V lednu 2018 skončil devátý, o rok později se umístil o příčku níž. S novou technikou však míří ještě výš.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Při prvních testech byl kamion skvělý. Zavěšení, výkon motoru i převodovka jsou super,“ pochvaluje se Maurik van den Heuvel. „Tým Dakarspeed je oficiálně přihlášen na Dakar 2021 v Saúdské Arábii a pokud se závod uskuteční, což samozřejmě zatím stále není úplně jisté, chceme bojovat o umístění v první pětce.“

Pohled do zákulisí příprav jednotlivých týmů na Dakar 2021, shrnutí všeho důležitého, co zvláštní rok 2020 ve světě cross-country rally přinesl, zajímavé rozhovory a mimořádnou porci strhujícího čtení o dakarské historii najdete ve druhém čísle tištěného magazínu DAKARMANIA, které vyjde 1. prosince.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu