Dakar 2021: Ambiciózní Seaidan mění Mini za buggy

Rubrika: Auto, Dakar 2021  

Yasir Seaidan se v posledních dvou letech postupně zabydluje v širší světové špičce cross-country rally a při Rally Dakar 2021 hodlá svou pozici potvrdit. O úspěch bude tentokrát usilovat za volantem jihoafrického speciálu Century Buggy.

Yasir Seaidan, Andalucía Rally 2020
Desáté místo na Andalucía Rally 2020 vybojoval Seaidan ještě s Mini. © ODC Events/DPPI

Saúdskoarabský závodník spolupracoval od roku 2019 s X-raidem. S Mini JCW Rally z dílen německého týmu vybojoval na Dakaru 2020 deváté místo absolutně a v hodnocení jednotlivých etap se třikrát prosadil mezi trojici nejlepších. Na několika dalších podnicích se prosadil na stupně vítězů a v premiérovém ročníku saúdskoarabského šampionátu v pouštních rally získal titul vicemistra.

Společně s mnohem známějším Yazeedem Al-Rajhim by měl být Yasir Seaidan znovu nejžhavějším domácím želízkem v ohni i při druhém saúdskoarabském ročníku dakarské rally.

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Na její start se však postaví s buginou jihoafrické společnosti Century, s níž letos Francouz Mathieu Serradori vyhrál osmou etapu a celkově skončil osmý. Právě Serradoriho tým se bude na Dakaru 2021 starat i o Seaidanův vůz. Celkem Serradori Racing Team potvrdil účast tří bugin. Sestavu doplňuje nováček Alexandre Leroy z Francie.

„Velice děkuji Mathieu Serradorimu za nabídku, abych startoval na Dakaru 2021 v týmu SRT. Má spolupráce s týmem X-raid tím ale ještě nekončí. S jeho vozy pojedu světový pohár v cross-country rally 2021,“ vysvětluje Yasir Seaidan.

V rámci přípravy na Dakar 2021 se Seaidan s buginou Century zúčastní také dvou závodů, které se v prosinci uskuteční v saúdskoarabském Hailu a uzavřou letošní sezonu Světového poháru FIA v cross-country bajách.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Andalucía Rally 2020

Andalucía Rally: Mezi přihlášenými Češi, tovární týmy i Quintanilla

Přestože Andalucía Rally není součástí světového šampionátu, nechybí na seznamu přihlášených tovární týmy, ani řada dalších zajímavých jmen.

Více...
Land Rover, Dušan Randýsek

České posádky vyrazí na Dakar Classic s Land Rovery

Dušan Randýsek absolvoval Dakar na motorce, se side-by-side i kamionem. A svůj pestrý dakarský příběh příští rok obohatí o další zkušenost.

Více...
Franco Caimi, Hero MotoSports

Hero MotoSports s novou posilou od Yamahy

Ambiciózní Hero MotoSports Team Rally zařadil na svou soupisku čtvrtého jezdce. S novou akvizicí se poprvé představí na Andalucía Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu