Loeb si už vybral Elenova nástupce

Rubrika: Auto, Dakar 2022  
/ Aktualizováno:

Sébastien Loeb má jasno, s kým se na Nový rok 2022 postaví na start dalšího ročníku dakarské rally.

Mathieu Serradori & Fabian Lurquin, Dakar 2021
V posledních třech letech navigoval Fabian Lurquin (vpravo) nejen na Dakaru Mathieua Serradoriho. © SRT

Po rozchodu s Danielem Elenou hledal Sébastien Loeb nového navigátora, který by měl devítinásobnému mistru světa v rally pomoci ke splnění dalšího velkého sportovního cíle: vítězství na Rally Dakar. Francouz před nedávnem v Dubaji vyzkoušel spolupráci se dvěma adepty. Ve hře byl krajan Xavier de Soultrait, který dosud závodí v kategorii motocyklů, a Fabian Lurquin z Belgie. Zkušenosti na pozici spolujezdce nakonec naklonily misky vah na Belgičanovu stranu.

„Po několika týdnech diskusí a následujících testech se spolujezdci, kteří se na cross-country rally specializují a mají s touto disciplínou zkušenosti, jsem se nakonec rozhodl pro Fabiana Lurquina. Přesvědčil mě svým přístupem k závodění a zkušenostmi v terénu. Definitivně jsem se rozhodl minulý týden po prezentaci Dakaru 2022, protože i na něm bude hrát navigace opět velkou roli,“ vysvětluje Sébastien Loeb. „Nyní můžeme s Fabianem zahájit přípravný program, abychom se lépe poznali a byli připraveni na start legendárního závodu.“

DAKARMANIA, akční balíček
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

41letý Lurquin má na svém kontě sedm startů na Rally Dakar. Tři poslední ročníky absolvoval po boku Francouze Mathieua Serradoriho s buginou Century. V roce 2020 společně vyhráli etapu a celkově obsadili osmé místo. Výborně rozjeli také letošní ročník, ale zničené zavěšení a dlouhé hodiny oprav znamenaly těsně před polovinou soutěže propad do hloubi pole. V cíli byli klasifikováni jako čtyřiačtyřicátí.

Na Dakaru 2022 budou Loeb s Lurquinem hájit barvy týmu Bahrain Raid Xtreme. Britská společnost Prodrive, která pro BRX připravuje vozy, nyní přestavuje speciál Hunter podle nových pravidel pro skupinu T1+. První testy inovované techniky by měly proběhnout v srpnu. Následně tým v rámci přípravy plánuje starty na vybraných podzimních soutěžích.

Detailní shrnutí nejdůležitějších událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obsáhle zpracovaný dakarský příběh Porsche, velké rozhovory a spoustu dalších zajímavostí z dakarské historie i současnosti naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Objednávat můžete ve zvýhodněném balíčku společně s DAKARMANIÍ #3, která přináší například obsáhlé shrnutí Dakaru 2021 nebo detailně zpracovanou story Tatry Puma, jež se stala a dosud zůstává nejúspěšnějším kamionem historie nejpopulárnějšího motoristického maratonu planety.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Vybírejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Prodrive Hunter T1+

S novým Hunterem T1+ pomýšlí BRX na dakarské vítězství

Tým Bahrain Raid Xtreme představil podobu dakarského speciálu Prodrive Hunter stavěného podle regulí nové podskupiny T1+.

Více...
Tomáš Vrátný, Baja Aragón 2021

Baja Aragón: Bronz pro Fesh Fesh, i když Ford málem přišel o střechu

Dvoudenní Baja España Aragón 2021 je minulostí. Ostravský tým Fesh Fesh Group vybojoval v kvalitně obsazené kategorii kamionů třetí místo.

Více...
Martin Macík, Baja Aragón 2021

Martin Macík vyhrál Baju Aragón

Tým Big Shock! Racing slaví další úspěch: s přehledem zvítězil v kategorii kamionů na Baje Aragón. Martin Macík vedl od startu do cíle.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu