Carlos Sainz se po zranění vrací za volant Audi

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Čtyři měsíce po havárii, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů, usedá Carlos Sainz znovu za volant továrního Audi RS Q e-tron E2. S týmem německé automobilky tři dny testuje v Saúdské Arábii.

Carlos Sainz, Dakar 2023
Carlos Sainz, Audi RS Q e-tron E2, Team Audi Sport. Dakar 2023. © Red Bull Content Pool

Jednašedesátiletý Madriďan musel v lednu odstoupit z Rally Dakar po kotrmelci v deváté etapě, při němž své Audi poškodil natolik, že mu techničtí komisaři nepovolili další pokračování v soutěži. Navíc důkladné lékařské vyšetření po jezdcově návratu do Španělska odhalilo poranění páteře. Ovšem poškození obratlů naštěstí nebylo natolik závažné, aby si vyžádalo chirurgický zákrok, a tak rekonvalescence trojnásobného dakarského vítěze proběhla poměrně rychle.

Díky tomu může Sainz již tento týden zahájit přípravu na Dakar 2024, v jejímž rámci absolvuje kromě dalších testů také říjnovou Marockou rally, která se pojede jako závěrečný podnik letošní sezony mistrovství světa v dálkových rally (W2RC) a pro většinu týmů a posádek bude už tradičně závěrečnou generálkou před dalším dakarským ročníkem.

Květnových testů v Saúdské Arábii se kromě Sainze účastní také Stéphane Peterhansel, pro něhož skončil Dakar 2023 po nehodě už v šesté etapě. Čtrnáctinásobný vítěz nejpopulárnější maratonské rally světa se však musí obejít bez spolujezdce Edouarda Boulangera, jenž havárii odnesl zlomeným obratlem, ale na rozdíl od Sainze musel být operován a dosud se stoprocentně nezotavil.

Mohlo by vás zajímat

Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml., Jiří Stross a Instaforex Loprais Praga Team slaví stříbro

Dlouhé čekání je u konce. Aleš Loprais se na Rally Dakar vrací na stupně vítězů v konečném hodnocení

Více...
Vimos No. 55, Iveco "Čenda", Dakar 2023 & 2024

JIŽ SKLADEM : Iveco Macíkovy posádky z Dakaru 2023 a 2024

Vimos uvádí na trh další zajímavou novinku, jež bude nepochybně naprostou nutností pro všechny dakarské fanoušky, kteří zároveň propadli kouzlu papírového modelářství.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2024

Dakar 2024: Aleš Loprais urval etapové vítězství i na prázdném kole!

Předposlední etapa Dakaru 2024 stála za to! V několika kategoriích se dnes měnilo pořadí na medailových příčkách a divoký průběh měla i mezi kamiony.

Více...

Mobile Sliding Menu