Carlos Sainz se po zranění vrací za volant Audi

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Čtyři měsíce po havárii, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů, usedá Carlos Sainz znovu za volant továrního Audi RS Q e-tron E2. S týmem německé automobilky tři dny testuje v Saúdské Arábii.

Carlos Sainz, Dakar 2023
Carlos Sainz, Audi RS Q e-tron E2, Team Audi Sport. Dakar 2023. © Red Bull Content Pool

Jednašedesátiletý Madriďan musel v lednu odstoupit z Rally Dakar po kotrmelci v deváté etapě, při němž své Audi poškodil natolik, že mu techničtí komisaři nepovolili další pokračování v soutěži. Navíc důkladné lékařské vyšetření po jezdcově návratu do Španělska odhalilo poranění páteře. Ovšem poškození obratlů naštěstí nebylo natolik závažné, aby si vyžádalo chirurgický zákrok, a tak rekonvalescence trojnásobného dakarského vítěze proběhla poměrně rychle.

Díky tomu může Sainz již tento týden zahájit přípravu na Dakar 2024, v jejímž rámci absolvuje kromě dalších testů také říjnovou Marockou rally, která se pojede jako závěrečný podnik letošní sezony mistrovství světa v dálkových rally (W2RC) a pro většinu týmů a posádek bude už tradičně závěrečnou generálkou před dalším dakarským ročníkem.

Květnových testů v Saúdské Arábii se kromě Sainze účastní také Stéphane Peterhansel, pro něhož skončil Dakar 2023 po nehodě už v šesté etapě. Čtrnáctinásobný vítěz nejpopulárnější maratonské rally světa se však musí obejít bez spolujezdce Edouarda Boulangera, jenž havárii odnesl zlomeným obratlem, ale na rozdíl od Sainze musel být operován a dosud se stoprocentně nezotavil.

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu