Nasser Al-Attiyah dokončí sezonu W2RC s Toyotou

Rubrika: Auto, W2RC  

Nasser Al-Attiyah absolvuje s Toyotou i říjnovou Marockou rally, přestože jeho aktuální kontrakt s japonskou automobilkou vyprší už koncem srpna. O krátkodobém prodloužení spolupráce tento týden oficiálně informoval tým Toyota Gazoo Racing (TGR).

Nasser Al-Attiyah, Sonora Rally 2023
Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, Toyota GR DKR Hilux, Toyota Gazoo Racing. Sonora Rally 2023. © ASO/DPPI

„Jsem nadšený, že mohu sezonu světového šampionátu v dálkových rally dokončit s týmem Toyota Gazoo Racing. Následující dva závody nám poskytnou skvělou příležitost k získání cenných bodů, které potřebujeme při našem pokusu o obhajobu loňských mistrovských titulů,“ komentuje situaci Nasser Al-Attiyah, jenž má před argentinskou Desafío Ruta 40 v tabulce šampionátu třicetibodový náskok před Yazeedem Al-Rajhim.

Po vítězství na červencové Baje España Aragón Nasser Al-Attiyah prohlásil, že se jednalo o jeho poslední baju pod křídly továrního týmu Toyoty. Jak později uvedl jeho navigátor Mathieu Baumel, katarsko-francouzská posádka se rozhodla poohlédnout po dalších možnostech na jezdeckém trhu, i když Hilux T1+ v současnosti stále představuje absolutní špičku v kategorii automobilů. S Toyotou měli naposledy startovat na Desafío Ruta 40, která jako předposlední podnik mistrovství světa v dálkových rally (W2RC) odstartuje v pondělí 28. srpna v Argentině.

Zahraničními médii i zákulisím proběhly během prázdnin informace, podle nichž se měli Al-Attiyah s Baumelem při poslední soutěži W2RC v Maroku poprvé představit se speciálem od britského Prodrivu a v jeho sestavě pokračovat i v následujícím období. Na základě čerstvých informací od TGR však nad Al-Attiyahovou budoucností znovu visí velký otazník.

Naopak jisté by mělo být setrvání týmu Toyota Gazoo Racing ve W2RC i v roce 2024, a to i v případě Al-Attiyahova odchodu ke konkurenci.

„Těší mě, že mohu potvrdit pokračování naší úspěšné spolupráce s Nasserem a Mathieuem i po zbytek letošní sezony W2RC,“ říká Alain Dujardyn, jenž u TGR řídí program dálkových rally. „Stejně tak mám radost, že mohu potvrdit pokračování účasti týmu Toyota Gazoo Racing ve W2RC i v příští sezoně. Detaily týkající se jezdecké sestavy a vozů zveřejníme po Marocké rally. V tuto chvíli se soustředíme na Desafío Ruta 40.“

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, test Maroko 2022

Navigátor Baumel nastínil, proč s Al-Attiyahem odcházejí od Toyoty

S Toyotou třikrát ovládli Dakar a jako první se s jejím vozem stali mistry světa v dálkových rally. Spolupráce mezi posádkou a týmem fungovala, přesto končí.

Více...

Mobile Sliding Menu