Nassera Al-Attiyaha nezastavil ani kolaps zavěšení

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Ani poškozené zavěšení a následné provizorní řešení nepřipravila Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o vítězství v Jordánské rally. Katarsko-francouzská posádka má po dvou podnicích letošní sezony blízkovýchodního šampionátu v rally (MERC) stoprocentní bilanci a suverénně vede průběžné hodnocení.

Stejně jako na domácí Qatar International Rally usedl Nasser Al-Attiyah i při Jordan Rally za volant Volkswagenu Polo GTI R5, který pro něj připravil tým Autotek Motorsport.

Ovšem cesta k triumfu tentokrát nebyla úplně přímočará. Už v pátek musel Katařan zvolnit, když mu ukazatel stavu paliva na krátké závěrečné speciálce hlásil prázdnou nádrž. Jak se později ukázalo, tým skutečně málo natankoval a leader soutěže měl štěstí, že úvodní etapu vůbec dokončil. Nicméně s výjimkou tohoto měřeného úseku byl po celý den nejrychlejší.

V sobotu dopoledne dokázal čtrnáctinásobný šampion MERC zvýšit svůj náskok na pět a půl minuty, jenže na čtvrté z deseti sobotních rychlostních zkoušek mu zatrnulo podruhé. Zničené zavěšení dalo šanci průběžně druhému Abdulazizi Al-Kuwarimu (Škoda). Před poledním servisem totiž byla na programu ještě jedna 9kilometrová „erzeta“, po které se rozestup mezi vedoucí dvojicí zmenšil na dvě a půl minuty.

Nasser Al-Attiyah, Jordan Rally 2019
Nasser Al-Attiyah, VW Polo R5. Jordan Rally 2019. © Jordan Rally Media

„Zavěšení nás potrápilo. Měli jsme na autě tři šotolinové tlumiče a jeden asfaltový, takže vyvážení vozu bylo úplně jiné. Stále se jedná o velice nové auto, proto ještě nemáme k dispozici dostatečný počet všech náhradních dílů,“ vysvětloval po soutěži Nasser Al-Attiyah.

Přesto po opravě vyhrál všechny odpolední erzety a do cíle dorazil s více než čtyřminutovým náskokem před Al-Kuwarim. Sestavu na stupních vítězů zkompletoval domácí Marouf Abu Samra s Fordem Fiesta R5.

Nepřekvapí, že také v Jordánsku drží Al-Attiyah rekord v počtu vítězství. Zdejší soutěž ovládl už potřinácté, z toho poosmé v řadě. V MERC, v jehož rámci se od roku 1984 jelo 212 soutěží, jich Al-Attiyah vyhrál 71. Mathieu Baumel triumfoval podevatenácté.

Třetí podnik MERC 2019 se pojede až na přelomu srpna a září v Libanonu.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu