Nassera Al-Attiyaha nezastavil ani kolaps zavěšení

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Ani poškozené zavěšení a následné provizorní řešení nepřipravila Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela o vítězství v Jordánské rally. Katarsko-francouzská posádka má po dvou podnicích letošní sezony blízkovýchodního šampionátu v rally (MERC) stoprocentní bilanci a suverénně vede průběžné hodnocení.

Stejně jako na domácí Qatar International Rally usedl Nasser Al-Attiyah i při Jordan Rally za volant Volkswagenu Polo GTI R5, který pro něj připravil tým Autotek Motorsport.

Ovšem cesta k triumfu tentokrát nebyla úplně přímočará. Už v pátek musel Katařan zvolnit, když mu ukazatel stavu paliva na krátké závěrečné speciálce hlásil prázdnou nádrž. Jak se později ukázalo, tým skutečně málo natankoval a leader soutěže měl štěstí, že úvodní etapu vůbec dokončil. Nicméně s výjimkou tohoto měřeného úseku byl po celý den nejrychlejší.

V sobotu dopoledne dokázal čtrnáctinásobný šampion MERC zvýšit svůj náskok na pět a půl minuty, jenže na čtvrté z deseti sobotních rychlostních zkoušek mu zatrnulo podruhé. Zničené zavěšení dalo šanci průběžně druhému Abdulazizi Al-Kuwarimu (Škoda). Před poledním servisem totiž byla na programu ještě jedna 9kilometrová „erzeta“, po které se rozestup mezi vedoucí dvojicí zmenšil na dvě a půl minuty.

Nasser Al-Attiyah, Jordan Rally 2019
Nasser Al-Attiyah, VW Polo R5. Jordan Rally 2019. © Jordan Rally Media

„Zavěšení nás potrápilo. Měli jsme na autě tři šotolinové tlumiče a jeden asfaltový, takže vyvážení vozu bylo úplně jiné. Stále se jedná o velice nové auto, proto ještě nemáme k dispozici dostatečný počet všech náhradních dílů,“ vysvětloval po soutěži Nasser Al-Attiyah.

Přesto po opravě vyhrál všechny odpolední erzety a do cíle dorazil s více než čtyřminutovým náskokem před Al-Kuwarim. Sestavu na stupních vítězů zkompletoval domácí Marouf Abu Samra s Fordem Fiesta R5.

Nepřekvapí, že také v Jordánsku drží Al-Attiyah rekord v počtu vítězství. Zdejší soutěž ovládl už potřinácté, z toho poosmé v řadě. V MERC, v jehož rámci se od roku 1984 jelo 212 soutěží, jich Al-Attiyah vyhrál 71. Mathieu Baumel triumfoval podevatenácté.

Třetí podnik MERC 2019 se pojede až na přelomu srpna a září v Libanonu.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Macík, Sedlčany 2019

Macík vyzkoušel automat a řeší, jak zabavit pravačku

Martin Macík odstartoval ostrý trénink na Dakar 2021. Tento týden se mohl konečně projet ve svém kamionu Iveco s novou automatickou převodovkou.

Více...
Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu