Italian Baja: Vítězný Vorobjov minimalizoval Cinottův náskok

Rubrika: FIA SP baja, Italian Baja, SSV  
/ Aktualizováno:

Fjodor Vorobjov a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového poháru snížili ve skupině T3 náskok vedoucího Itala Cinotta na jediný bod.

Posádky SxS to neměly v okolí Pordenone vůbec jednoduché. Závodníci v buginách bez bočních a – někdy také – čelních skel si po sobotním dešti „užili“ hlavně zdolávání brodů na rozvodněných řekách Cosa a Tagliamento.

Vorobjov se Šubinem sice v Itálii nevyhráli jedinou rychlostní zkoušku, ale naplno využili svých zkušeností. Ještě po druhé rychlostní zkoušce figurovala dvojice Zavidovo Racing Teamu s téměř šestiminutovou ztrátou na čtvrté pozici. Avšak po dvou následujících testech se Rusové v sobotu odpoledne ujali vedení a první příčku si pohlídali i na dvou nedělních měřených úsecích. Druhého Španěla Santiaga Navarra (Can-Am) porazili o více než pět minut.

Michał Goczał, Italian Baja 2019
Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk, Can-Am Maverick X3, Energylandia Rally Team. Italian Baja 2019. © South Racing

Leader průběžné klasifikace Světového poháru FIA v cross-country bajách ve skupině T3 Michele Cinotto (Polaris) nebyl na domácí půdě pánem. Ital byl po prologu až devátý a v hodnocení jednotlivých erzet nikdy nevystoupal výš než na čtvrtou pozici. Do cíle dorazil s téměř 24minutovou ztrátou jako třetí a jeho náskok na čele tabulky šampionátu se ztenčil z jedenácti na pouhý bod.

Michał Goczał (Can-Am) nabral v úvodu italské baji více než půlhodinovou ztrátu, ve druhé polovině ale demonstroval svou sílu. Polák byl nejrychlejší na třech závěrečných testech a díky tomu získal body za čtvrté místo.

Alexandr Dorossinskij, Italian Baja 2019
Alexandr Dorossinskij/Oleg Upěrenko, Can-Am Maverick X3, Sports Racing Technologies. Italian Baja 2019. © Andrea Mickova

Vstup do závodu se naopak povedl Alexandru Dorossinskému, který vyhrál jak páteční prolog, tak první sobotní speciálku. Jenže při dalším průjezdu stejným úsekem převrátil svůj Can-Am na bok, ztratil skoro 23 minut a celkově se musel smířit s pátou pozicí.

Ještě hůře dopadl Abdullah Al-Zubair (Can-Am). Po nárazu do stromu na předposlední erzetě odjížděl Ománec z Itálie s prázdnou. Po třetím z osmi závodů klesl v průběžné klasifikaci SP ze druhé na pátou příčku.

Následující podnik hostí ve dnech 26. a 27. července Španělsko. Při Baja Aragón by se měl ve světovém poháru letos poprvé objevit také Maverick X3 posádky Olga Roučková, Daniel Zelenka.

Výsledky Italian Baja 2019
skupina T3
1.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X3+6:09:11,4
2.Navarro / Solà TerradellasCan-Am Maverick X3+5:01,5
3.Cinotto / DominellaPolaris RZR 1000+23:58,5
4.Goczał / GospodarczykCan-Am Maverick X3+26:52,6
5.Dorossinskij / UpěrenkoCan-Am Maverick X3+39:23,0
6.Abdulla / PolatoCan-Am Maverick X3+1:10:34,6
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu