Italian Baja: Vítězný Vorobjev minimalizoval Cinottův náskok

Rubrika: FIA SP baja, Italian Baja, SxS  
/ Aktualizováno:
Fjodor Vorobjev, Italian Baja 2019

Fjodor Vorobjev a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového poháru snížili ve skupině T3 náskok vedoucího Itala Cinotta na jediný bod.

Posádky SxS to neměly v okolí Pordenone vůbec jednoduché. Závodníci v buginách bez bočních a – někdy také – čelních skel si po sobotním dešti „užili“ hlavně zdolávání brodů na rozvodněných řekách Cosa a Tagliamento.

Vorobjev se Šubinem sice v Itálii nevyhráli jedinou rychlostní zkoušku, ale naplno využili svých zkušeností. Ještě po druhé rychlostní zkoušce figurovala dvojice Zavidovo Racing Teamu s téměř šestiminutovou ztrátou na čtvrté pozici. Avšak po dvou následujících testech se Rusové v sobotu odpoledne ujali vedení a první příčku si pohlídali i na dvou nedělních měřených úsecích. Druhého Španěla Santiaga Navarra (Can-Am) porazili o více než pět minut.

Michał Goczał, Italian Baja 2019
Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk, Can-Am Maverick X3, Energylandia Rally Team. Italian Baja 2019. © South Racing

Leader průběžné klasifikace Světového poháru FIA v cross-country bajách ve skupině T3 Michele Cinotto (Polaris) nebyl na domácí půdě pánem. Ital byl po prologu až devátý a v hodnocení jednotlivých erzet nikdy nevystoupal výš než na čtvrtou pozici. Do cíle dorazil s téměř 24minutovou ztrátou jako třetí a jeho náskok na čele tabulky šampionátu se ztenčil z jedenácti na pouhý bod.

Michał Goczał (Can-Am) nabral v úvodu italské baji více než půlhodinovou ztrátu, ve druhé polovině ale demonstroval svou sílu. Polák byl nejrychlejší na třech závěrečných testech a díky tomu získal body za čtvrté místo.

Alexandr Dorossinskij, Italian Baja 2019
Alexandr Dorossinskij/Oleg Upěrenko, Can-Am Maverick X3, Sports Racing Technologies. Italian Baja 2019. © Andrea Mickova

Vstup do závodu se naopak povedl Alexandru Dorossinskému, který vyhrál jak páteční prolog, tak první sobotní speciálku. Jenže při dalším průjezdu stejným úsekem převrátil svůj Can-Am na bok, ztratil skoro 23 minut a celkově se musel smířit s pátou pozicí.

Ještě hůře dopadl Abdullah Al-Zubair (Can-Am). Po nárazu do stromu na předposlední erzetě odjížděl Ománec z Itálie s prázdnou. Po třetím z osmi závodů klesl v průběžné klasifikaci SP ze druhé na pátou příčku.

Následující podnik hostí ve dnech 26. a 27. července Španělsko. Při Baja Aragón by se měl ve světovém poháru letos poprvé objevit také Maverick X3 posádky Olga Roučková, Daniel Zelenka.

Výsledky Italian Baja 2019
skupina T3
1.Vorobjev / ŠubinCan-Am Maverick X3+6:09:11,4
2.Navarro / Solà TerradellasCan-Am Maverick X3+5:01,5
3.Cinotto / DominellaPolaris RZR 1000+23:58,5
4.Goczał / GospodarczykCan-Am Maverick X3+26:52,6
5.Dorossinskij / UpěrenkoCan-Am Maverick X3+39:23,0
6.Abdulla / PolatoCan-Am Maverick X3+1:10:34,6

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu