Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project

Rubrika: Baja Aragón, Kamiony  
/ Aktualizováno:
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů drží už od roku 2014. Čtyři z devíti přihlášených vozů dorazí do Teruelu právě z České republiky.

Posádka Jaroslav Valtr, Miroslav Zbranek, Radim Kaplánek před rokem zvítězila s Tatrou Jamal ostravského týmu Bonver Dakar Project. Valtr by se měl letos na tratích Baja Aragón objevit znovu, ovšem se zcela novou sestavou.

Šternberský jezdec je přihlášen pod hlavičkou vlastního Valtr Racing Teamu a s posádkou tvořenou svými syny Jaroslavem a Michalem. V ostrém soutěžním tempu by měl poprvé otestovat zbrusu nové Iveco PowerStar, přestože v seznamu přihlášených je u jeho jména zatím uvedena „šestikolka“ Volvo. Důvod je prozaický. V době odesílání přihlášky Valtr ještě čekal na formální předání svého speciálu a jeho tým neměl k dispozici potřebné dokumenty. Se souhlasem pořadatelů proto vepsal do přihlášky provizorně jiný automobil.

Martin Macík, testování Tunisko 2019
Martin Macík/František Tomášek/David Švanda, Iveco, Big Shock Racing. Testování Tunisko 2019. © Big Shock Racing

První závod s identickým vozem absolvuje také tým Big Shock Racing. Jako jezdec triumfoval Martin Macík mladší ve Španělsku předloni. Na svém kontě má však také vítězství z roku 2009, kdy byl členem vítězné posádky společně se svým otcem Martinem Macíkem starším a navigátorem Josefem Kalinou. Letos se kromě nového speciálu představí také s pozměněnou posádkou. Soutěžní debut čeká palubního mechanika Davida Švandu.

Bonver Dakar Project nasadí stejně jako před rokem dva Jamaly, ovšem za jejich volanty usednou zahraniční jezdci. Konkrétně se jedná o Francouze Richarda Gonzaleze a Španěla Javiera Mariezcurrenu.

Baja Aragon 2019 odstartuje v Teruelu v pátek 26. července. Během dvou dní absolvují posádky 810 kilometrů, z nichž se 400 pojede v rámci čtyř rychlostních zkoušek.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...
Renault C460 Hybrid

Dakar 2020: MKR vysílá kvartet kamionů včetně hybridu

MKR Technology zbrojí na Dakar 2020. Poprvé vyšle kvartet závodních kamionů a vůbec poprvé se nejprestižnější dálkové rally zúčastní hybridní kamion.

Více...
Ignacio Casale, Rallye du Maroc 2019

Vítězný návrat Ignacia Casaleho

Ignacio Casale je zpátky za řídítky čtyřkolky a bude patřit k favoritům Rally Dakar 2020. Při Rallye du Maroc zvítězil v kategorii quadů.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu