Hungarian Baja: Vítěství posunulo Vorobjova do čela poháru

Rubrika: FIA SP baja, Hungarian Baja, SxS  
/ Aktualizováno:
Fjodor Vorobjov, Hungarian Baja 2019

Fjodor Vorobjov může být spokojen. Ruský závodník o víkendu v Maďarsku rázně vykročil do druhé poloviny Světového poháru FIA v cross-country bajách. Jako první dokázal v kategorii T3 vyhrát dva závody a díky tomu se ujal vedení v průběžné klasifikaci poháru.

Dosavadní leader Michele Cinotto odjížděl z Várpaloty zklamaný. Italův Polaris vypověděl službu v úvodu druhé rychlostní zkoušky.

„Hned po třinácti kilometrech se objevily problémy s transmisemi. Nejdřív odešly na předku, pak i na zadku. Museli jsme opravovat a bohužel jsme při tom překročili maximální povolený čas,“ vysvětlil Michele Cinotto důvod svého odstoupení ze sobotní etapy.

Michele Cinotto, Hungarian Baja 2019
Michele Cinotto/Maurizio Dominella, Polaris RZR 1000 Turbo, CR Racing. Hungarian Baja 2019. © Hungarian Baja Media

Fjodor Vorobjov navigovaný Kirillem Šubinem byl po krátkém pátečním prologu čtvrtý. Ovšem hned v sobotu ráno poskočil po prvním průjezdu dlouhou speciálkou (208 km) na první pozici. A tu už neopustil. S Maverickem, který pro Zavidovo Racing Team připravuje renomovaný South Racing, byl nejrychlejší na dvou testech, dvakrát skončil třetí a do cíle dorazil jako vítěz.

„Fjodor jel chytře, během závodu používal hlavu. Díky tomu zvítězil a nyní také vede šampionát. Zdejší podmínky byly záludné, ale on si počínal skvěle. Nedostal se do problémů ani ve chvílích, kdy se soupeři snažili útočit,“ ocenil šéf týmu South Racing Can-Am Scott Abraham.

Santiago Navarro a Daniel Oliveras (Can-Am) navázali na předchozí triumf na domácí Baje Aragón druhým místem. V neděli ráno dosáhli na RZ4 naprosto shodného času jako Vorobjov a podělili se s ním o dílčí úspěch. Třetí příčku obsadil Vorobjovův krajan Alexandr Dorossinskij s lotyšským navigátorem Olegem Upěrenkem (Can-Am), Cinotto si po restartu připsal body alespoň za čtvrté místo.

Santiago Navarro, Hungarian Baja 2019
Santiago Navarro/Daniel Oliveras, Can-Am Maverick X3, FN Speed Team. Hungarian Baja 2019. © Hungarian Baja Media

Díky tučnému bodovému přídělu z Hungarian Baja přeskočil Vorobjov v tabulce světového poháru Cinotta i Navarra. Španěl udržel druhou příčku se šestibodovým odstupem od nyní vedoucího Rusa, Ital ztrácí osm bodů a je třetí. Ve zbývajících třech podnicích sezony zůstává k dispozici stále ještě 75 bodů.

Světový pohár FIA v cross-country bajách 2019 pokračuje za tři týdny šestým podnikem v okolí polského Štětína. Třídenní Baja Poland startuje v pátek 30. srpna.

Hungarian Baja 2019
AUTOMOBILY
konečné výsledky
1.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X37:57:19
2.Navarro / OliverasCan-Am Maverick X3+18:57
3.Dorossinskij / UpěrenkoCan-Am Maverick XRS+1:00:03
4.Cinotto / DominellaPolaris RZR 1000 Turbo+7:25:42
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...
Laia Sanz, GasGas

Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v barvách továrního týmu GasGas.

Více...
Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu