Hungarian Baja: Vítěství posunulo Vorobjova do čela poháru

Rubrika: FIA SP baja, Hungarian Baja, SSV  
/ Aktualizováno:

Fjodor Vorobjov může být spokojen. Ruský závodník o víkendu v Maďarsku rázně vykročil do druhé poloviny Světového poháru FIA v cross-country bajách. Jako první dokázal v kategorii T3 vyhrát dva závody a díky tomu se ujal vedení v průběžné klasifikaci poháru.

Fjodor Vorobjov, Hungarian Baja 2019
Fjodor Vorobjov/Kirill Šubin, Can-Am Maverick X3, Zavidovo Racing Team. Hungarian Baja 2019. © South Racing

Dosavadní leader Michele Cinotto odjížděl z Várpaloty zklamaný. Italův Polaris vypověděl službu v úvodu druhé rychlostní zkoušky.

„Hned po třinácti kilometrech se objevily problémy s transmisemi. Nejdřív odešly na předku, pak i na zadku. Museli jsme opravovat a bohužel jsme při tom překročili maximální povolený čas,“ vysvětlil Michele Cinotto důvod svého odstoupení ze sobotní etapy.

Michele Cinotto, Hungarian Baja 2019
Michele Cinotto/Maurizio Dominella, Polaris RZR 1000 Turbo, CR Racing. Hungarian Baja 2019. © Hungarian Baja Media

Fjodor Vorobjov navigovaný Kirillem Šubinem byl po krátkém pátečním prologu čtvrtý. Ovšem hned v sobotu ráno poskočil po prvním průjezdu dlouhou speciálkou (208 km) na první pozici. A tu už neopustil. S Maverickem, který pro Zavidovo Racing Team připravuje renomovaný South Racing, byl nejrychlejší na dvou testech, dvakrát skončil třetí a do cíle dorazil jako vítěz.

„Fjodor jel chytře, během závodu používal hlavu. Díky tomu zvítězil a nyní také vede šampionát. Zdejší podmínky byly záludné, ale on si počínal skvěle. Nedostal se do problémů ani ve chvílích, kdy se soupeři snažili útočit,“ ocenil šéf týmu South Racing Can-Am Scott Abraham.

Santiago Navarro a Daniel Oliveras (Can-Am) navázali na předchozí triumf na domácí Baje Aragón druhým místem. V neděli ráno dosáhli na RZ4 naprosto shodného času jako Vorobjov a podělili se s ním o dílčí úspěch. Třetí příčku obsadil Vorobjovův krajan Alexandr Dorossinskij s lotyšským navigátorem Olegem Upěrenkem (Can-Am), Cinotto si po restartu připsal body alespoň za čtvrté místo.

Santiago Navarro, Hungarian Baja 2019
Santiago Navarro/Daniel Oliveras, Can-Am Maverick X3, FN Speed Team. Hungarian Baja 2019. © Hungarian Baja Media

Díky tučnému bodovému přídělu z Hungarian Baja přeskočil Vorobjov v tabulce světového poháru Cinotta i Navarra. Španěl udržel druhou příčku se šestibodovým odstupem od nyní vedoucího Rusa, Ital ztrácí osm bodů a je třetí. Ve zbývajících třech podnicích sezony zůstává k dispozici stále ještě 75 bodů.

Světový pohár FIA v cross-country bajách 2019 pokračuje za tři týdny šestým podnikem v okolí polského Štětína. Třídenní Baja Poland startuje v pátek 30. srpna.

Hungarian Baja 2019
AUTOMOBILY
konečné výsledky
1.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X37:57:19
2.Navarro / OliverasCan-Am Maverick X3+18:57
3.Dorossinskij / UpěrenkoCan-Am Maverick XRS+1:00:03
4.Cinotto / DominellaPolaris RZR 1000 Turbo+7:25:42
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2020

Al-Attiyah: Technické předpisy nejsou fér

Nasser Al-Attiyah je přesvědčen, že technické předpisy nebyly při Dakaru 2020 nastaveny správně, a očekává, že v dojde reglementu ke změnám.

Více...
Fernando Alonso, Dakar 2020

Alonso: Jestli se vrátím, tak jedině pro vítězství

Při své první účasti na Rally Dakar vybojoval Fernando Alonso v kategorii automobilů třinácté místo a stal se nejlepším nováčkem. Španěl nevylučuje návrat.

Více...
Zdeněk Tůma, Dakar 2020

Tůma v euforii. Potřetí Casale

Ignacio Casale se po koketování s buginami SSV vrátil zpátky na čtyřkolku a vyplatilo se. V cíli Dakaru 2020 slavil třetí vítězství v této kategorii.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu