Atacama Rally: Etapové vítězství vyneslo do čela Benavidese

Rubrika: Atacama Rally, FIM MS rally, Moto  

Obhájce loňského vítězství Kevin Benavides vyhrál druhou etapu a ujal se vedení v průběžném hodnocení Atacama Rally 2019. Úspěch Hondy podtrhl druhým místem Joan Barreda.

S 375 kilometry byla druhá etapa jednou z nejdelších z letošního ročníku Atacama Rally. Jezdci museli ve středu zdolat rychlostní zkoušku dlouhou 295 kilometrů, jejíž start byl kvůli mlze o hodinu odložen.

Etapové vítězství vyneslo ze třetího na první místo celkové klasifikace Kevina Benavidese s tovární Hondou.

„Byla to nádherná technická speciálka, jaké mám rád,“ pochvaloval si Kevin Benavides. „Byla také rychlá, ale nechyběla ani řečiště se spoustou kamení nebo klikatá horská pasáž na tvrdém povrchu. Myslím, že jsem odvedl dobrou práci. Dostihl jsme Sunderlanda a Quintanillu, ale kvůli prachu jsem si až do konce držel odstup. Předjíždění by znamenalo příliš velký risk kvůli příliš malé odměně.“

Sam Sunderland, Atacama Rally 2019
Sam Sunderland, KTM 450 Rally, Red Bull KTM Factory Racing. Atacama Rally 2019. © KTM

Sam Sunderland (KTM) sice přišel o jednu pozici, ale zároveň snížil odstup od vedoucího závodníka. Zatímco po úvodní etapě zaostával Brit za tehdy prvním Pablem Quintanillou (Husqvarna) téměř o tři minuty, nyní jej od druhého Chilana dělí jen 20 sekund a na vedoucího Argentince ztrácí necelou minutu.

Díky druhému místu v etapě si polepšil také Benavidesův týmový kolega Joan Barreda. Španěl poskočil ze sedmé na čtvrtou pozici.

„První část byla velmi rychlá s několika úseky s feš-fešem. Pak se jelo v horách, což bylo zrádné, protože na trati byla spousta kamení a další feš-feš. Byla to opravdu nebezpečná etapa,“ hodnotil Joan Barreda. „Ale řekl bych, že jsem speciálku zajel dobře. Postupně jsem se v jejím průběhu zlepšoval. Jsem spokojený, že jsem ji zvládl bez problémů.“

Joan Barreda, Atacama Rally 2019
Joan Barreda, Honda CRF450 Rally, Monster Energy Honda Team. Atacama Rally 2019. © HRC

Opačným směrem, tedy ze čtvrtého na sedmé místo průběžného pořadí, putoval Ricky Brabec. Americký jezdec Hondy měl ve druhé etapě menší pád, který se obešel bez vážnějších následků.

„Druhá etapa nebyla zrovna můj šálek kávy,“ připustil Ricky Brabec. „S dnešními rychlými tratěmi a navigací jsem se nepopasoval zrovna dobře. Udělal jsem dvě chyby a měl jsem malou nehodu. Nejsem spokojený. Musím se přenastavit a těšit na zítřek.“

Rozdílný den prožili Toby Price a Matthias Walkner (oba KTM), kteří po operacích a následné rekonvalescenci absolvují v Chile svůj první motocyklový závod od lednového Dakaru. Zatímco Australan se díky čtvrtému času posunul na páté místo, Rakušan po dvou etapách uzavírá první desítku.

Matthias Walkner, Atacama Rally 2019
Matthias Walkner, KTM 450 Rally, Red Bull KTM Factory Racing. Atacama Rally 2019. © KTM

„Po většinu speciálky to bylo dobré, ale pak přišla opravdu kamenitá pasáž, kde jsem měl menší pád,“ vysvětlil příčinu Matthias Walkner. „Naštěstí se mi nic nestalo, ale poškodil jsem GPS. Musel jsem zastavit a opravit to. Od té chvíle až do cíle to bylo těžké. Musel jsem GPS podpírat a řídit jen jednou rukou. Na papíře to vypadá, že to nebyl dobrý den, ale až do nehody jsem se cítil skutečně dobře a těším se, že se do toho zítra zase pořádně opřu.“

Ve čtvrtek zamíří závodníci směrem na Diego de Almagro, resp. do bivaku v Chañaralu. Jedná se o první část maratonské etapy, po které se jezdci budou muset postarat o závodní techniku pouze vlastními silami. Rychlostní zkouška měří 194 kilometrů.

Rally Atacama 2019
MOTOCYKLY
průběžné pořadí po 2. etapě
1.Kevin BenavidesHonda CRF450 Rally5:41:08
2.Pablo QuintanillaHusqvarna FR 450 Rally+0:37
3.Sam SunderlandKTM 450 Rally+0:57
4.Joan BarredaHonda CRF450 Rally+3:42
5.Toby PriceKTM 450 Rally+5:25
6.Andrew ShortHusqvarna FR 450 Rally+8:47
7.Ricky BrabecHonda CRF450 Rally+9:40
8.José Ignacio CornejoHonda CRF450 Rally+11:52
9.Luciano BenavidesKTM 450 Rally+16:01
10.Matthias WalknerKTM 450 Rally+17:42
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu