Atacama Rally: Quintanilla udeřil

Rubrika: Atacama Rally, FIM MS rally, Moto  

Pablo Quintanilla s tovární Husqvarnou zářil v úvodní části maratonské etapy a ujal se vedení v průběžném hodnocení Rally Atacama. Ovšem před sebou má náročný úkol. Do nejdelší etapy chilské soutěže odstartuje v pátek jako první.

Speciálka třetí etapy měřila 281 kilometrů a Pablo Quintanilla na ní naplno využil výhodné šesté startovní pozice. Domácí závodník ostatní světové hvězdy téměř deklasoval. Měřený úsek zdolal o čtyři minuty rychleji než nejbližší z jeho pronásledovatelů a připsal si už druhé etapové vítězství.

Dosud vedoucí Kevin Benavides (Honda) ve čtvrtek otevíral trať. V porovnání s Chilanem byl o více než devět minut pomalejší a klesl na třetí příčku.

„Dnešní speciálka byla poměrně komplikovaná. Jel jsem první a bylo to docela drsné. Úvod byl technický, duny a údolí se složitou navigací,“ nastínil Kevin Benavides hlavní příčiny své ztráty.

Ricky Brabec, Atacama Rally 2019
Ricky Brabec, Honda CRF450 Rally, Monster Energy Honda Team. Atacama Rally 2019. © HRC

Ricky Brabec s další tovární Hondou splnil, co slíbil. Středeční pád hodil za hlavu a díky druhému času dne postoupil ze sedmého na šesté místo absolutně.

„Dnes to pro mě bylo lepší. Pořád se jelo velice rychle, ale terén byl o hodně tvrdší a tudíž bezpečnější než včera,“ pochvaloval si Ricky Brabec. „Na rychlých kamenitých tratích se obecně cítím jako doma, přesto pořád nemohu této soutěži přijít na chuť kvůli extrémním rychlostem.“

Pouhých osm sekund dělilo od Brabeca dnes třetího Sama Sunderlanda (KTM). Leader průběžného hodnocení Mistrovství světa FIM v cross-country rally mohl být v maratonském bivaku spokojen. Také on přeskočil v celkovém součtu Benavidese a je druhý. V pátek navíc může využít startu za Quintanillou a Brabecem k zásadnějšímu snížení své ztráty.

„Maratonská etapa je tady v Chile skutečně tvrdá, protože ji tvoří dva hodně dlouhé dny, navíc ve velmi kamenitém terénu. Do písečných dun, kde aspoň trochu uleví svým motocyklům a pneumatikám, se závodníci v podstatě dostanou až na posledních 45 kilometrech zítřejší etapy,“ popsal manažer týmu KTM Jordi Viladoms. „Všichni naši jezdci dnes naštěstí dorazili do maratonského bivaku jen s minimem problémů. Nicméně i zítra musí být mimořádně opatrní. Sam jede skvělý závod a je v dobré pozici. O kámen trochu ohnul zadní kotouč, ale v bivaku to dokázal opravit.“

Andrew Short, Atacama Rally 2019
Andrew Short, Husqvarna FR 450 Rally, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Atacama Rally 2019. © Husqvarna

Andrewa Shorta opakovaně trápí zařízení GPS, o jehož opravu musel v maratonském bivaku v Diegu de Almagro požádat organizátory.

„Andrew má bohužel stále potíže s navigačním zařízením, které funguje přerušovaně, a on kvůli tomu ztrácí,“ vysvětlil manažer týmu Husqvarna Pela Renet. „Snad pořadatelé problém vyřeší a odečtou mu nějaký čas.“

V pátek na jezdce čeká předposlední a zároveň nejdelší etapa (427 km) letošní Atacama Rally, jejíž rychlostní zkouška měří 354 km.

Rally Atacama 2019
MOTOCYKLY
průběžné pořadí po 3. etapě
1.Pablo QuintanillaHusqvarna FR 450 Rally9:04:48
2.Sam SunderlandKTM 450 Rally+4:26
3.Kevin BenavidesHonda CRF450 Rally+8:44
4.Joan BarredaHonda CRF450 Rally+9:53
5.Toby PriceKTM 450 Rally+11:01
6.Ricky BrabecHonda CRF450 Rally+13:01
7.Andrew ShortHusqvarna FR 450 Rally+21:16
8.José Ignacio CornejoHonda CRF450 Rally+22:31
9.Luciano BenavidesKTM 450 Rally+24:15
10.Matthias WalknerKTM 450 Rally+25:25
Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu