Dakar 2020: V Teamu De Rooy zůstal jen „šéf“

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Novou saúdskoarabskou kapitolu svého angažmá na Rally Dakar začne nizozemský Team De Rooy psát v početnější a zásadně pozměněné sestavě. Z pilotů, kteří s kamiony Iveco závodili letos v lednu v Peru, se za volant vrátí pouze majitel společnosti Gerard de Rooy.

Petronas Team de Rooy Iveco už na konci července informoval o příchodu Januse van Kasterena a Michiela Beckxe. O víkendu potvrdil dohodu se dvěma dalšími novými jezdci, Nizozemcem Vickem Versteijnenem a Andořanem Albertem Lloverou.

„Versteijnen pojede s Powerstarem Evo2. Původně jsme tento vůz drželi pro Federica Villagru, který však na příštím Dakaru nemůže startovat kvůli krizi panující v Argentině,“ vysvětlil manažer týmu Henk van Leuven.

Kromě Villagry tým opustili také Nizozemci Ton van Genugten a Maurik van den Heuvel.

Ton van Genugten, Morocco Desert Challenge 2019
Ještě v dubnu pracoval Ton van Genugten při Morocco Desert Challenge na vývoji Powerstaru s nezávislým zavěšením. © Team de Rooy

Po zveřejnění kompletní sestavy Teamu De Rooy pro Dakar 2020 je zřejmé postavení jednotlivých jezdců a jejich posádek v hierarchii týmu a jejich role. Nejen s ohledem na zkušenosti bude opět jasnou jedničkou Gerard de Rooy. Zatím ale není jasné, s jakou generací Powerstaru Nizozemec pojede.

„Zda Gerard de Rooy odstartuje do Dakaru 2020 s Ivecem Powerstar Evo4 s nezávislým zavěšením, to bude záležet na výsledcích důkladných testů, které absolvujeme v říjnu v Maroku,“ prozradil van Leuven.

32letý van Kasteren a 34letý Versteijnen přicházejí do týmu jako platící klienti a k dispozici budou mít další „ostré“ Powerstary. Llovera s Powerstarem upraveným na ruční řízení bude plnit roli rychlé asistence a podobně na tom bude i Beckx s trambusovým Trakkerem.

„V Janusi van Kasterenovi a Vicku Versteijnenovi má tým dva mladé jezdce, kteří budou mít volnou ruku v boji o špičkové umístění a budou koučováni Gerardem de Rooyem,“ nastínil van Leuven. „Pro Alberta Lloveru se v tuto chvíli v Římě upravuje Powerstar Evo3. Michiel Becx bude s Trakkerem podporovat Powerstary a poveze pro ně některé díly.“

Vick Versteijnen, Morocco Desert Challenge 2019
Vick Versteijnen (vpravo) se svou posádkou v cíli Morocco Desert Challenge 2019. © MDC Media/Photo Vision

Versteijnen má na svém kontě tři starty na Dakaru (2015-17), ale v posledních dvou letech dal přednost Morocco Desert Challenge. Na výraznější úspěch v kategorii kamionů stále čeká. K jeho nejlepším výsledkům v cross-country rally patří třetí místo z letošní maďarské baji, které ovšem vybojoval v kategorii SxS. Do týmu si s sebou přivádí navigátora Teuna van Dala a mechanika Andrého van der Sandeho. Powerstar si Versteijnen poprvé vyzkouší při říjnových testech v Maroku.

„Na testování se opravdu těším. S kapotovaným kamionem jsem už jezdil, ale novinkou pro mě bude automatická převodovka,“ připomněl Vick Versteijnen. „Startem na Dakaru za Team de Rooy se mi splní sen. Přišlo to nečekaně díky mému dobrému příteli Janusi van Kasterenovi. Nicméně pokud se podobná příležitost naskytne, jen těžko po ní nesáhnete všemi deseti.“

52padesátiletého Alberta Lloveru není potřeba příliš představovat díky nedávné spolupráci s Bonver Dakar Projectem. Po několika předchozích startech v kategorii automobilů se Andořan vydal na Dakar 2016 a 2017 s Tatrou Jamal ostravského týmu. V obou případech soutěž dokončil.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu