Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Rubrika: Auto, FIA SP baja, Jordan Baja  
/ Aktualizováno:
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi s Peugeotem, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která se letos poprvé stala součástí světového poháru FIA. K předposlednímu podniku sezony je přihlášeno osmnáct vozů, dalších osm se představí v rámci národní klasifikace.

Jordan Baja 2019 uvidí důležité pokračování souboje o celkové vítězství v premiérovém ročníku Světového poháru FIA v cross-country bajách. Po předchozím závodě v Polsku se do čela tabulky vrátil Vladimir Vasiljev, který o šest bodů předstihl Orlanda Terranovu. Průběžně třetí Kuba Przygoński ztrácí dalších jedenáct bodů.

Tentokrát se všichni tři představí s vozy Mini All4 Racing. Zatímco pro Terranovu a Przygońského připravuje techniku německý X-raid, Vasiljev spoléhá na personál vlastního týmu.

Vladimir Vasiljev, Rally Kazakhstan 2019
S Mini startoval Vladimir Vasiljev naposledy na přelomu května a června při Rally Kazakhstan. © VRT

Letos potřetí se na světové scéně představí Khalid Al Qassimi. Jezdec z Abu Dhabi na jaře obsadil druhá místa na dubajské baje i na domácí Desert Challenge. V Jordánsku bude už tradičně spoléhat na diktát v Polsku žijícího Francouze Xaviera Panseriho a ex-tovární Peugeot 3008 DKR.

Případného zaváhání některého z favoritů se pokusí využít Yasir Seaidan. Závodník ze Saúdské Arábie se vrací za volant Mini All4 Racing, s nímž v únoru získal čtvrté místo na Qatar Cross-Country Rally.

Za daných podmínek bude na přední umístění nepochybně pomýšlet také zkušený Maďar Balasz Szalay s Opelem.

Fjodor Vorobjov, Baja Poland 2019
V Polsku získal Fjodor Vorobjov už třetí letošní vítězství v kategorii T3. © South Racing

V kategorii T3 se o titulu rozhodne už jen mezi dvěma jezdci. Španěl Santiago Navarro z boje o celkové vítězství vycouval. Závěrečný duel tak svedou Fjodor Vorobjov (Can-Am) a Michele Cinotto (Polaris). Před předposledním dějstvím vede Rus před italským soupeřem o patnáct bodů.

Kromě 26 vozů je do závodu přihlášeno také osm motocyklistů. Jordánská baja se jede jako kandidátský podnik Světového poháru FIM v bajách.

Třídenní Jordan Baja startuje ve čtvrtek 19. září, kdy se jede tříkilometrová superspeciálka ve městě Akaba. V pátek a sobotu jsou na programu tři rychlostní zkoušky v poušti Wadi Rum. Celkem soutěž měří 763 km, z nichž se 505 pojede na čas.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu