Macík se rozcvičí v Maroku, Brabec ladí formu

Rubrika: Tiskové zprávy  

Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda se v těchto dnech připravuje na start v pětietapové Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu.

V Maroku budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion Iveco, kterému nikdo neřekne jinak než Karel.

„Změkčilo se řízení a řazení, aby jízda byla pohodlnější. Přeorganizovali jsme také kompletní uspořádání doprovodného servisního vozu. Teď už si budeme hrát jen s nastavením,“ říká šéf týmu Martin Macík starší.

Závod je důležitý také pro navigátora Františka Tomáška, protože systém navigace je zcela totožný s dakarským.

Martin Macík, Baja Poland 2019
Martin Macík ml./František Tomášek/David Švanda, Iveco Powerstar, Big Shock Racing. Baja Poland 2019. © BSR

Motocyklista Jan Brabec marocký závod vynechá, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru.

„Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem. Chci se poctivě připravit na Dakar,“ vzkazuje Jan Brabec.

Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním Macíkova kamionu, motorky Jana Brabce, pojmenované po babičce Anežka, „bydlíku“ a dalších doprovodných vozů do Saúdské Arábie. Na konci prosince tým Big Shock Racing odletí do města Džidda, kde Dakar 5. ledna 2020 startuje.

Tisková zpráva týmu Big Shock Racing [editováno, kráceno]

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports, test Abu Dhabi 2019

Martin Kolomý: MP-Sports je jiný svět

Martin Kolomý a Jiří Stross si konečně vyzkoušeli Ford týmu MP-Sports v písku a dunách. Společně s Martinem Prokopem se zúčastnili testování v Abu Dhabi.

Více...
Tomáš Kubiena, El Chott 2019

Tomáš Kubiena: Zlomit dakarské prokletí a bojovat na špici

Už třikrát to zkusil, ale sen si zatím nesplnil. Na cílovou rampu Rally Dakar zatím nevyjel. V lednu se Tomáš Kubiena pokusí smolnou sérii konečně utnout.

Více...
Martin Macík, Sedlčany 2019

Martin Macík o Dakaru 2020: Bude potřeba umět jezdit ve tmě

Jen dvě věci se pro Martina Macíka od posledního Dakaru nezměnily. Stále kolem sebe má tým Big Shock Racing a v itercomu uslyší hlas Františka Tomáška.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu