Macík se rozcvičí v Maroku, Brabec ladí formu

Rubrika: Tiskové zprávy  
Martin Macík, Baja Aragón 2019

Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda se v těchto dnech připravuje na start v pětietapové Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu.

V Maroku budou mít mechanici poslední možnost ladit Macíkův nový kamion Iveco, kterému nikdo neřekne jinak než Karel.

„Změkčilo se řízení a řazení, aby jízda byla pohodlnější. Přeorganizovali jsme také kompletní uspořádání doprovodného servisního vozu. Teď už si budeme hrát jen s nastavením,“ říká šéf týmu Martin Macík starší.

Závod je důležitý také pro navigátora Františka Tomáška, protože systém navigace je zcela totožný s dakarským.

Martin Macík, Baja Poland 2019
Martin Macík ml./František Tomášek/David Švanda, Iveco Powerstar, Big Shock Racing. Baja Poland 2019. © BSR

Motocyklista Jan Brabec marocký závod vynechá, aby mohl dokončit rehabilitaci a neohrozil tak svůj start na příštím Dakaru.

„Rozhodl jsem se vypustit Maroko. Nechci to pokoušet. Mám plnou nohu šroubů, takže rozumnější teď bude dál tu řádit s fyzioterapeuty a trenérem. Chci se poctivě připravit na Dakar,“ vzkazuje Jan Brabec.

Po návratu z Maroka už přijdou na řadu poslední úpravy před prosincovým odesláním Macíkova kamionu, motorky Jana Brabce, pojmenované po babičce Anežka, „bydlíku“ a dalších doprovodných vozů do Saúdské Arábie. Na konci prosince tým Big Shock Racing odletí do města Džidda, kde Dakar 5. ledna 2020 startuje.

Tisková zpráva týmu Big Shock Racing [editováno, kráceno]

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu