Baja Szczecinek: Stříbro pro Zapletala

Rubrika: Cross-Country Rally  
/ Aktualizováno:

Kuba Przygoński potvrdil na polské Baje Szczecinek roli favorita, ale tučnou porci bodů do hodnocení středoevropského, polského a českého šampionátu získal také Miroslav Zapletal.

Miroslav Zapletal, Baja Szczecinek 2020
Miroslav Zapletal/Marek Sýkora, Hummer H3 Evo, Offroadsport. Baja Szczecinek 2020. © Offroadsport

Baja Szczecinek (24. až 25. července) byla prvním větším mezinárodním podnikem cross-country rally po neplánovaném přerušení sezony v důsledku celosvětové pandemie nemoci covid-19. Program dvoudenní soutěž tvořila krátká kvalifikační rychlostní zkoušku a čtyři dlouhé speciálky.

V kategorii automobilů se už v průběhu první etapy usadil v čele Kuba Przygoński navigovaný Timem Gottschalkem. S Toyotou z dílen belgického Overdrivu uhájila polsko-německá dvojice své postavení i v sobotu a do cíle dorazila s více než dvouminutovým náskokem.

„Byla to velmi pěkná soutěž. Startoval jsem tu poprvé, ale budu na ni rád vzpomínat. Tratě i roadbook byly připravené velmi dobře,“ ocenil Kuba Przygoński. „Rychlostní zkoušky se od sebe lišily, páteční vedly lesem a tratě byly technické se spoustou děr. Sobotní speciálky byly rychlejší a písčité.“

Druhou příčku obsadila česko-slovenská posádka Miroslav Zapletal, Marek Sýkora s Hummerem týmu Offroadsport.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„V pátek nám úplně ideálně nefungovaly stěrače, takže jsme se v první rychlostní zkoušce trápili a na prvního jsme ztratili asi minutu. V sobotu jsme se to snažili napravit, a to se nám podařilo. Jsme v cíli a druzí za Kubou Przygońskim, Pawła Molga jsme nakonec ‚pozávodili‘ o jedenáct sekund, takže vše dopadlo tak, jak mělo. Jsem rád a moc děkuji Majovi za parádní navigování a servis. Konečně nám to po ‚koroně‘ začalo,“ pochvaloval si v cíli Miroslav Zapletal.

České barvy měly své zastoupení také mezi čtyřkolkáři a motocyklisty. V celkovém pořadí quadů obsadil Tomáš Kubiena (Yamaha) pátou příčku, ve skupině Q2 byl druhý. Kristýna „Kiki“ Vaňková (KTM) byla klasifikována jako šestnáctá celkově a pátá v Q2.

Rudolf Lhotský (KTM) skončil při debutu v barvách Jantar Teamu devátý mezi motocyklisty.

Kompletní výsledky Baji Szczecinek naleznete ZDE.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Ross Branch, Rally Kazakhstan 2021

Rally Kazakhstan: Zlatá vzpruha pro Yamahu

Po nevydařeném Dakaru si tovární tým Yamahy v Kazachstánu výrazněl napravil reputaci. Ross Branch poprvé vyhrál podnik mistrovství světa.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Rally Kazakhstan 2021

Rally Kazakhstan: Debakl favoritů

Přestože Mathieu Serradori startoval do závěrečné etapy Rally Kazakhstan s komfortním náskokem, vítězství mu proklouzlo mezi prsty.

Více...
Martin Michek, Dakar 2021

Orion – MRG udržel Michka, nasazuje nováčka a zvažuje malle moto

Tým MRG si v těchto dnech řekl o pozornost oznámením příchodu Olgy Lounové. Ovšem mnoho důležitého se děje také kolem motorek.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu