Baja Szczecinek: Stříbro pro Zapletala

Rubrika: Cross-Country Rally  
/ Aktualizováno:

Kuba Przygoński potvrdil na polské Baje Szczecinek roli favorita, ale tučnou porci bodů do hodnocení středoevropského, polského a českého šampionátu získal také Miroslav Zapletal.

Miroslav Zapletal, Baja Szczecinek 2020
Miroslav Zapletal/Marek Sýkora, Hummer H3 Evo, Offroadsport. Baja Szczecinek 2020. © Offroadsport

Baja Szczecinek (24. až 25. července) byla prvním větším mezinárodním podnikem cross-country rally po neplánovaném přerušení sezony v důsledku celosvětové pandemie nemoci covid-19. Program dvoudenní soutěž tvořila krátká kvalifikační rychlostní zkoušku a čtyři dlouhé speciálky.

V kategorii automobilů se už v průběhu první etapy usadil v čele Kuba Przygoński navigovaný Timem Gottschalkem. S Toyotou z dílen belgického Overdrivu uhájila polsko-německá dvojice své postavení i v sobotu a do cíle dorazila s více než dvouminutovým náskokem.

„Byla to velmi pěkná soutěž. Startoval jsem tu poprvé, ale budu na ni rád vzpomínat. Tratě i roadbook byly připravené velmi dobře,“ ocenil Kuba Przygoński. „Rychlostní zkoušky se od sebe lišily, páteční vedly lesem a tratě byly technické se spoustou děr. Sobotní speciálky byly rychlejší a písčité.“

Druhou příčku obsadila česko-slovenská posádka Miroslav Zapletal, Marek Sýkora s Hummerem týmu Offroadsport.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„V pátek nám úplně ideálně nefungovaly stěrače, takže jsme se v první rychlostní zkoušce trápili a na prvního jsme ztratili asi minutu. V sobotu jsme se to snažili napravit, a to se nám podařilo. Jsme v cíli a druzí za Kubou Przygońskim, Pawła Molga jsme nakonec ‚pozávodili‘ o jedenáct sekund, takže vše dopadlo tak, jak mělo. Jsem rád a moc děkuji Majovi za parádní navigování a servis. Konečně nám to po ‚koroně‘ začalo,“ pochvaloval si v cíli Miroslav Zapletal.

České barvy měly své zastoupení také mezi čtyřkolkáři a motocyklisty. V celkovém pořadí quadů obsadil Tomáš Kubiena (Yamaha) pátou příčku, ve skupině Q2 byl druhý. Kristýna „Kiki“ Vaňková (KTM) byla klasifikována jako šestnáctá celkově a pátá v Q2.

Rudolf Lhotský (KTM) skončil při debutu v barvách Jantar Teamu devátý mezi motocyklisty.

Kompletní výsledky Baji Szczecinek naleznete ZDE.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Giniel de Villiers, Rallye du Maroc 2019

Maroko zrušeno. Dakarská generálka přesto bude

Kvůli nepříznivé situaci související se šířením nemoci covid-19 museli pořadatelé Marocké rally odložit její další ročník až na

Více...
Martin Macík, testování Milovice 2020

Martin Macík: Pořád mám co dokazovat

Martina Macíka mladšího jsme vyzpovídali v průběhu dvoudenních testů týmu Big Shock Racing v Milovicích. A mluvili jsme nejen o technických novinkách.

Více...
Tomáš Ouředníček, Morocco Desert Challenge 2019

Morocco Desert Challenge se nepojede. Rozhodli sami účastníci

Morocco Desert Challenge se letos neuskuteční ani v náhradním zářijovém termínu. Pořadatelé vyhověli přání naprosté většiny týmů.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu