Baja Drawsko: Titul pro Przygońského, Zapletal vicemistrem

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Kuba Przygoński a Timo Gottschalk s Toyotou vyhráli víkendovou Baju Drawsko a stali se polskými šampiony v nejprestižnější kategorii T1. Česko-slovenská posádka Miroslav Zapletal, Marek Sýkora skončila pátá.

Miroslav Zapletal, Baja Drawsko 2020
Miroslav Zapletal/Marek Sýkora, Hummer H3 Evo, Offroadsport. Baja Drawsko 2020. © Baja Drawsko Media

Na účastníky Baji Drawsko, která se jela ve stejném vojenském prostoru jako zářijová Polská baja, čekalo ve dnech 9. a 10. října celkem 305 kilometrů rychlostních zkoušek. Po pátečním 18kilometrovém prologu byly v sobotu na programu dva průjezdy stejnou rychlostní zkouškou (143,43 km) vytyčenou ve vojenském prostoru.

Po pátečním prologu vedl Krzysztof Hołowczyc, jehož BMW však v sobotu ráno zastavila porucha převodovky. Vedení se ujal Kuba Przygoński, který obě sobotní erzety vyhrál a v celkovém součtu zvítězil s náskokem tří a půl minuty před Michałem Małuszińskim (Mini). Díky tomu jezdec Orlen Teamu poprvé získal titul polského šampiona v cross-country rally v kategorii T1.

Kuba Przygoński, Baja Drawsko 2020
Kuba Przygoński/Timo Gottschalk, Toyota Hilux, Orlen Team. Baja Drawsko 2020. © Baja Drawsko Media

„Jsme vážně spokojení, protože spolupráce s Timem fungovala dobře, auto jelo perfektně a neměli jsme žádné problémy. Dobrá byla i naše rychlost,“ pochvaluje si Kuba Przygoński. „Při Polské baje bylo hodně mokro a vydatně pršelo, ale tentokrát bylo počasí celkem dobré. Při druhém průjezdu jsme se do toho mohli docela opřít, protože slunce terén vysušilo. Byla to zábava. Z titulu mám radost, protože jsme ho s Toyotou získali i v této těžké době.“

Baja Drawsko byla pro Przygońského s Gottschalkem posledním závodem, kterého se společně zúčastnili v rámci přípravy na Dakar 2021. Z polského trůnu sesadili Miroslava Zapletala s Markem Sýkorou, kteří dovedli Hummer týmu Offroadsport do cíle na pátém místě. O lepší umístění je připravil defekt na prvním sobotním testu. V hodnocení šampionátu skončili druzí.

Přehled nejdůležitějších událostí neobvyklé sezony 2020, novinky ze zákulisí jednotlivých týmů před Dakarem 2021, unikátní a rozsáhlé sondy do dakarské historie, zajímavé rozhovory a spoustu dalšího originálního dakarského čtení najdete na 160 stranách druhého čísla tištěného magazínu DAKARMANIA. Vychází 1. prosince!

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu