Baja Drawsko: Titul pro Przygońského, Zapletal vicemistrem

In Auto On
- Updated

Kuba Przygoński a Timo Gottschalk s Toyotou vyhráli víkendovou Baju Drawsko a stali se polskými šampiony v nejprestižnější kategorii T1. Česko-slovenská posádka Miroslav Zapletal, Marek Sýkora skončila pátá.

Miroslav Zapletal, Baja Drawsko 2020
Miroslav Zapletal/Marek Sýkora, Hummer H3 Evo, Offroadsport. Baja Drawsko 2020. © Baja Drawsko Media

Na účastníky Baji Drawsko, která se jela ve stejném vojenském prostoru jako zářijová Polská baja, čekalo ve dnech 9. a 10. října celkem 305 kilometrů rychlostních zkoušek. Po pátečním 18kilometrovém prologu byly v sobotu na programu dva průjezdy stejnou rychlostní zkouškou (143,43 km) vytyčenou ve vojenském prostoru.

Po pátečním prologu vedl Krzysztof Hołowczyc, jehož BMW však v sobotu ráno zastavila porucha převodovky. Vedení se ujal Kuba Przygoński, který obě sobotní erzety vyhrál a v celkovém součtu zvítězil s náskokem tří a půl minuty před Michałem Małuszińskim (Mini). Díky tomu jezdec Orlen Teamu poprvé získal titul polského šampiona v cross-country rally v kategorii T1.

Kuba Przygoński, Baja Drawsko 2020
Kuba Przygoński/Timo Gottschalk, Toyota Hilux, Orlen Team. Baja Drawsko 2020. © Baja Drawsko Media

„Jsme vážně spokojení, protože spolupráce s Timem fungovala dobře, auto jelo perfektně a neměli jsme žádné problémy. Dobrá byla i naše rychlost,“ pochvaluje si Kuba Przygoński. „Při Polské baje bylo hodně mokro a vydatně pršelo, ale tentokrát bylo počasí celkem dobré. Při druhém průjezdu jsme se do toho mohli docela opřít, protože slunce terén vysušilo. Byla to zábava. Z titulu mám radost, protože jsme ho s Toyotou získali i v této těžké době.“

Baja Drawsko byla pro Przygońského s Gottschalkem posledním závodem, kterého se společně zúčastnili v rámci přípravy na Dakar 2021. Z polského trůnu sesadili Miroslava Zapletala s Markem Sýkorou, kteří dovedli Hummer týmu Offroadsport do cíle na pátém místě. O lepší umístění je připravil defekt na prvním sobotním testu. V hodnocení šampionátu skončili druzí.

Přehled nejdůležitějších událostí neobvyklé sezony 2020, novinky ze zákulisí jednotlivých týmů před Dakarem 2021, unikátní a rozsáhlé sondy do dakarské historie, zajímavé rozhovory a spoustu dalšího originálního dakarského čtení najdete na 160 stranách druhého čísla tištěného magazínu DAKARMANIA. Vychází 1. prosince!

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu