Dakar 2021 bez Teamu De Rooy

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Pouhé dva dny před uzávěrkou přihlášek oznámil Team De Rooy, že neodstartuje do Rally Dakar 2021. Oficiálním důvodem absence týmu z nizozemského Sonu je přání jeho hlavních partnerů. V době krize, způsobené šířením nemoci covid-19, považují společnosti Iveco a Petronas účast za společensky a ekonomicky „nevhodnou“.

Team De Rooy, Dakar 2020
Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2020. © Team De Rooy

Gerard de Rooy již v červnu informoval o přerušení vlastní jezdecké kariéry a omezení investic rodinné společnosti do závodění. Následně Team De Rooy prodal tři soutěžní kamiony a ponechal si pouze dva. Ohledně jejich nasazení na Dakaru 2021 jednal s Nizozemci Tonem van Genugtenem a Janusem van Kasterenem, ve hře byl také Argentinec Federico Villagra.

Koronavirus však zkomplikoval i tato jednání. Van Kasteren se už během podzimu rozhodl vynechat následující ročník kvůli nedostatku času na adekvátní přípravu, zatímco Villagra byl v říjnu s nemocí covid-19 hospitalizován a nemocnici opustil teprve před několika dny.

„Petronas a Iveco si myslí, že v době, kdy svět trpí kvůli koronaviru, není účast na Rally Dakar možná,“ vysvětluje manažer týmu Henk van Leuven. „Nechtějí riskovat. My jako Team de Rooy s tím plně souhlasíme. Je to škoda, ale svým způsobem také úleva pro jezdce i mechaniky. Někteří z nich netrpělivě vyhlížejí vakcínu.“

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sestry Kolocovy, Dakar 2021

FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

FIA odsoudila nevhodné komentáře pronesené na Dakaru a vyjádřila záměr dále podporovat dívky a mladé ženy v motorsportu.

Více...
Josef Macháček, Dakar 2021

Komentář: Když se míchají jablka s hruškami aneb Co vyhrál Josef Macháček?

V marketingu je pro mě záměrná lež prostě jen pokusem o uvedení velkého počtu lidí v omyl. A taková lež mi vadí.

Více...
Ondřej Klymčiw, Dakar Classic 2021

Dakar Classic 2021: Bronz nakonec

Průběžně aktualizované zpravodajství o premiérovém ročníku soutěže pravidelnosti Dakar Classic 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu