Dakar 2021 bez Teamu De Rooy

Rubrika: Dakar 2021, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Pouhé dva dny před uzávěrkou přihlášek oznámil Team De Rooy, že neodstartuje do Rally Dakar 2021. Oficiálním důvodem absence týmu z nizozemského Sonu je přání jeho hlavních partnerů. V době krize, způsobené šířením nemoci covid-19, považují společnosti Iveco a Petronas účast za společensky a ekonomicky „nevhodnou“.

Team De Rooy, Dakar 2020
Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2020. © Team De Rooy

Gerard de Rooy již v červnu informoval o přerušení vlastní jezdecké kariéry a omezení investic rodinné společnosti do závodění. Následně Team De Rooy prodal tři soutěžní kamiony a ponechal si pouze dva. Ohledně jejich nasazení na Dakaru 2021 jednal s Nizozemci Tonem van Genugtenem a Janusem van Kasterenem, ve hře byl také Argentinec Federico Villagra.

Koronavirus však zkomplikoval i tato jednání. Van Kasteren se už během podzimu rozhodl vynechat následující ročník kvůli nedostatku času na adekvátní přípravu, zatímco Villagra byl v říjnu s nemocí covid-19 hospitalizován a nemocnici opustil teprve před několika dny.

„Petronas a Iveco si myslí, že v době, kdy svět trpí kvůli koronaviru, není účast na Rally Dakar možná,“ vysvětluje manažer týmu Henk van Leuven. „Nechtějí riskovat. My jako Team de Rooy s tím plně souhlasíme. Je to škoda, ale svým způsobem také úleva pro jezdce i mechaniky. Někteří z nich netrpělivě vyhlížejí vakcínu.“

Liaz Race 1, Vimos
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu