Silk Way: První etapové vítězství pro Kamaz

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

O první etapové vítězství Kamazu na Silk Way Rally 2019 se postarala posádka Andrej Karginov, Andrej Mokjejev, Ivan Malkov. Zatímco na domácí ruské půdě se tým z Naběrežnych Čelnů dílčího triumfu nedočkal, při přesunu soutěže do Mongolska si připsal rovnou double.

V úterý opustila karavana soutěže Burjatskou republiku a poprvé v historii Silk Way Rally vkročila na území sousedního Mongolska. Cestou z Ulan-Ude do Ulánbátaru vytyčili pořadatelé rychlostní zkoušku dlouhou 243 kilometrů, jejíž trať dvakrát vystoupala vysoko do hor, ale závodilo se i ve stepi a prvních písečných pasážích. Velkou roli dnes hrálo umění navigátorů.

Obhájce loňského vítězství Andrej Karginov zdolal speciálku za dvě hodiny a 26 minut. Ze všech účastníků soutěže byl rychlejší pouze Nasser Al-Attiyah, jenž v kategorii automobilů ovládl i třetí etapu.

„Mongolské tratě jsou zajímavé a drsné, což potřebujeme, abychom prověřili techniku,“ pochvaloval si Andrej Karginov. „Od začátku se hodně prášilo. Na desátém kilometru jsme dohnali MAZ, ale čtyřicet kilometrů jsme jeli v prachu za ním, protože jsme se k němu nedokázali přiblížit dostatečně. Museli jsme si počkat až na jednu nebezpečnější pasáž, kde jsme se před něj konečně dostali. Ale před námi pořád jela spousta aut a bugin a slabý vítr prakticky nedokázal zvířený prach odvát. Mám pocit, že jsme kvůli tomu hodně ztratili.“

Pilot Kamazu byl o 3:41 min rychlejší než Sergej Vjazovič s Mazem, ale v cíli inkasoval minutovou penalizaci. Závodící šéf týmu MAZ-Sportauto tak udržel vedení v průběžném hodnocení kamionů s náskokem čtyř minut a 16 sekund.

Sergej Vjazovič, Silk Way Rally 2019
Sergej Vjazovič/Anton Zaporoščenko/Andrej Žigulin, MAZ 6440RR, MAZ-Sportauto. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

Anton Šibalov (Kamaz) si díky druhému času (+2:08 min) upevnil třetí příčku celkově. Na průběžně čtvrtého Martina van den Brinka s Renaultem dnes najel více než pět minut. Nizozemce nyní od medailových pozic dělí sedm a tři čtvrtě minuty.

Úterý bylo smolné pro Hino Team Sugawara. Teruhito Sugawara si v průběžném hodnocení o místo polepšil, ale na úkor týmového kolegy Ikua Hanawy, který s novým Hinem 600 třetí etapu nedokončil.

Ve středu 10. července pokračuje Silk Way Rally 2019 čtvrtou etapou se startem i cílem v Ulánbátaru. Na soutěžící čeká pouze kratičký spojovací úsek, ale také nejdelší rychlostní zkouška celé soutěže. Na 470 kilometrech se budou muset vypořádat s celou plejádou nástrah mongolských stepí.

Silk Way Rally 2019
KAMIONY
Průběžné pořadí po 3. etapě
1.Vjazovič / Zaporoščenko / Andrej ŽigulinMAZ 6440RR5:34:05
2.Karginov / Mokjejev / MalkovKamaz 43509+4:16
3.Šibalov / Nikitin / TatarinovKamaz 43509+6:05
4.Van den Brink / De Graaff / Van den BrinkRenault CBH 385+13:51
5.Mardějev / Svistunov / KreněvKamaz 43509+17:37
6.Kuprijanov / Kuprijanov / GaljautdinovKamaz 4326+32:49
7.Garrouste / Minaudier / MartinezIveco Trakker+41:16
8.Vasiljevskij / Novikov / MuriljevMAZ 5309RR+41:59
9.Sugawara / Somemija / MočizukiHino 500+52:44
10.Levitskij / DolgovGAZ C41R13+1:24:58
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...
Jakub Hroneš, Baja Poland 2020

Hroneš se dohodl na další spolupráci s Orion – MRG a cílí na Dakar

Jakub Hroneš se domluvil s týmem Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách by měl absolvovat Rally Dakar 2022.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu