Silk Way: Al-Attiyah nepolevuje, vyhrává počtvrté v řadě

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019

Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel nezaváhali ani na nejdelší rychlostní zkoušce letošního ročníku Silk Way Rally. Posádka Toyoty si připsala další etapové vítězství a o několik minut znovu navýšila svůj náskok na čele průběžného hodnocení.

Na trati okružní speciálky u Ulánbátaru dlouhé 470 kilometrů dosáhli Al-Attiyah s Baumelem téměř neuvěřitelné průměrné rychlosti 120 km/h a byli o čtyři minuty a třináct sekund rychlejší než Erik van Loon a Sébastien Delaunay s další Toyotou.

„Úžasná zkušenost! Závodím dvanáct let, ale nikdy jsem nic podobného nejel,“ rozplýval se po návratu do bivaku Erik van Loon. „Jet 470 kilometrů naplno úžasnou krajinou bylo naprosto fantastické, i když jsme se potýkali se spoustou prachu hlavně od kamionů, které nebylo snadné předjet. Po pondělních potížích jsem rád, že jsem se znovu vrátil na špici.“

V celkovém pořadí však Nizozemec vedoucí katarsko-francouzskou dvojici ohrozit nemůže. Po technických problémech ve druhé etapě figuruje s více než čtyřhodinovou ztrátou až na 31. pozici.

O další místa na stupních vítězů tak bojuje čtveřice pilotů s buginami. A krok se snaží držet také Rus Krotov s Mini.

Za Číňana Liu Kuna (SMG), který si dnes upevnil druhou pozici, se posunul Jérôme Pelichet s Optimusem. Francouz postoupil z páté na třetí příčku díky třetímu času v etapě i dvouminutové penalizaci, kterou obdržel další Číňan Han Wei (Geely) za přestupek v jednom z úseků s omezenou maximální rychlostí.

Mathieu Serradori, Silk Way Rally 2019
Mathieu Serradori/Fabian Lurquin, Century CR6, SRT Team. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

Před Pelichetem ve výsledcích ještě ráno figuroval také jeho krajan Mathieu Serradori. Jenže pilota speciálu Century dnes potrápil akcelerátor a více než hodinová ztráta znamenala propad ze čtvrté až na třináctou pozici.

O dvě místa si polepšil nyní pátý Zi Yun Gang (SMG). Číňan profitoval ze Serradoriho zaváhání, ale dokázal také předstihnout Denise Krotova, jenž zůstává šestý.

Drtivé vítězství ve skupině T3 vyneslo Sergeje Karjakina před týmového kolegu Alexeje Šmoteva (oba Can-Am) do čela průběžného hodnocení této kategorie. Bývalý čtyřkolkář dnes přetavil 38sekundové manko v téměř 25minutovou výhodu. Třetí je Austin Jones s dalším Can-Amem, přestože Američan hned v první etapě urazil kolo.

Ve čtvrtek 11. července pokračuje Silk Way Rally 2019 pátou etapou z Ulánbátaru do Mandalgovi. Rychlostní zkouška dlouhá 337 kilometrů opět provede účastníky typickou mongolskou stepí, ale závodit se bude také v horách a na náhorní plošině ve výšce okolo 1600 metrů nad mořem.

Silk Way Rally 2019
AUTOMOBILY
Průběžné pořadí po 4. etapě
1.Al-Attiyah / BaumelToyota Hilux9:03:27
2.Liu / PanHanwei Motor. SMG Buggy+26:41
3.Pelichet / LarroqueOptimus+32:43
4.Han / MinGeely SMG Buggy+34:26
5.Zi / WangHanwei Motor. SMG Buggy+37:09
6.Krotov / CyroMini JCW Rally+38:03
7.Sun / MaHanwei Motor. SMG Buggy+52:38
8.Zhang / QinHanwei Motor. SMG Buggy+55:40
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu