Silk Way: Bloudící Al-Attiyah málem přišel o neporazitelnost

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019

I po poslední mongolské etapě Silk Way Rally 2019 zůstávají Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel neporaženi. Před vjezdem do čínské pouště vedou v kategorii automobilů s více než čtyřicetiminutovým náskokem.

Ale nemuselo to tak být. Na rychlostní zkoušce šesté etapy se Mathieu Baumel dopustil stejné chyby v navigaci jako někteří motocyklisté a poslal Nassera Al-Attiyaha špatnou cestou.

Po etapovém triumfu v tu chvíli sahal Denis Krotov. Jenže pilot Mini měl v závěru problémy se zaseknutou převodovkou, navíc udělal defekt a do cíle dorazil s více než sedmdesátiminutovou ztrátou. Místo ataku pódiových pozic a výrazného snížení odstupu od vedoucí posádky, se Rus v průběžném pořadí poroučel ze čtvrtého na desáté místo.

Al-Attiyah s Toyotou tedy zvítězil i pošesté, o tři a čtvrt minuty pomalejší byl Erik van Loon s dalším Hiluxem týmu Overdrive.

Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Nasser Al-Attiyah Team. Silk Way Rally 2019. © Red Bull Content Pool

„Navigace dnes byla obtížná, museli jste dávat opravdu dobrý pozor. Na jednom místě jsme zaváhali, ale nakonec vše dobře dopadlo,“ oddechl si v cíli Nasser Al-Attiyah. „Vyhráli jsme pošesté v řadě. Zítra si odpočineme, čeká nás jen 550 kilometrů spojovacího úseku cestou do Číny, kde budeme v následujících dnech objevovat duny pouště Gobi.“

Po středečních problémech s akcelerátorem stoupá pořadím Mathieu Serradori s buggy Century. Třetí čas dne posunul Francouze z jedenácté na osmou příčku.

V sobotu 13. července vstoupí karavana Silk Way Rally 2019 do Číny. Mezi Dalanzadgadem a Bayinbaolige urazí 551 kilometrů, ale změnu pořadí může přinést jen nějaká mimořádná událost. Součástí sedmé etapy totiž není rychlostní zkouška.

Naplno se opět začne závodit v neděli, kdy přijdou na řadu první duny. Podle slibů pořadatelů by se mělo jednat o vůbec nejnáročnější rychlostní zkoušku celé soutěže.

Silk Way Rally 2019
AUTOMOBILY
Průběžné pořadí po 6. etapě
1.Al-Attiyah / BaumelToyota Hilux13:44:16
2.Liu / PanHanwei Motor. SMG Buggy+40:33
3.Pelichet / LarroqueOptimus+50:12
4.Han / MinGeely SMG Buggy+55:26
5.Zi / WangHanwei Motor. SMG Buggy+1:04:41

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu