Silk Way: Bloudící Al-Attiyah málem přišel o neporazitelnost

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

I po poslední mongolské etapě Silk Way Rally 2019 zůstávají Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel neporaženi. Před vjezdem do čínské pouště vedou v kategorii automobilů s více než čtyřicetiminutovým náskokem.

Ale nemuselo to tak být. Na rychlostní zkoušce šesté etapy se Mathieu Baumel dopustil stejné chyby v navigaci jako někteří motocyklisté a poslal Nassera Al-Attiyaha špatnou cestou.

Po etapovém triumfu v tu chvíli sahal Denis Krotov. Jenže pilot Mini měl v závěru problémy se zaseknutou převodovkou, navíc udělal defekt a do cíle dorazil s více než sedmdesátiminutovou ztrátou. Místo ataku pódiových pozic a výrazného snížení odstupu od vedoucí posádky, se Rus v průběžném pořadí poroučel ze čtvrtého na desáté místo.

Al-Attiyah s Toyotou tedy zvítězil i pošesté, o tři a čtvrt minuty pomalejší byl Erik van Loon s dalším Hiluxem týmu Overdrive.

Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Nasser Al-Attiyah Team. Silk Way Rally 2019. © Red Bull Content Pool

„Navigace dnes byla obtížná, museli jste dávat opravdu dobrý pozor. Na jednom místě jsme zaváhali, ale nakonec vše dobře dopadlo,“ oddechl si v cíli Nasser Al-Attiyah. „Vyhráli jsme pošesté v řadě. Zítra si odpočineme, čeká nás jen 550 kilometrů spojovacího úseku cestou do Číny, kde budeme v následujících dnech objevovat duny pouště Gobi.“

Po středečních problémech s akcelerátorem stoupá pořadím Mathieu Serradori s buggy Century. Třetí čas dne posunul Francouze z jedenácté na osmou příčku.

V sobotu 13. července vstoupí karavana Silk Way Rally 2019 do Číny. Mezi Dalanzadgadem a Bayinbaolige urazí 551 kilometrů, ale změnu pořadí může přinést jen nějaká mimořádná událost. Součástí sedmé etapy totiž není rychlostní zkouška.

Naplno se opět začne závodit v neděli, kdy přijdou na řadu první duny. Podle slibů pořadatelů by se mělo jednat o vůbec nejnáročnější rychlostní zkoušku celé soutěže.

Silk Way Rally 2019
AUTOMOBILY
Průběžné pořadí po 6. etapě
1.Al-Attiyah / BaumelToyota Hilux13:44:16
2.Liu / PanHanwei Motor. SMG Buggy+40:33
3.Pelichet / LarroqueOptimus+50:12
4.Han / MinGeely SMG Buggy+55:26
5.Zi / WangHanwei Motor. SMG Buggy+1:04:41
Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu