Silk Way: Bloudící Al-Attiyah málem přišel o neporazitelnost

Rubrika: Auto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019

I po poslední mongolské etapě Silk Way Rally 2019 zůstávají Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel neporaženi. Před vjezdem do čínské pouště vedou v kategorii automobilů s více než čtyřicetiminutovým náskokem.

Ale nemuselo to tak být. Na rychlostní zkoušce šesté etapy se Mathieu Baumel dopustil stejné chyby v navigaci jako někteří motocyklisté a poslal Nassera Al-Attiyaha špatnou cestou.

Po etapovém triumfu v tu chvíli sahal Denis Krotov. Jenže pilot Mini měl v závěru problémy se zaseknutou převodovkou, navíc udělal defekt a do cíle dorazil s více než sedmdesátiminutovou ztrátou. Místo ataku pódiových pozic a výrazného snížení odstupu od vedoucí posádky, se Rus v průběžném pořadí poroučel ze čtvrtého na desáté místo.

Al-Attiyah s Toyotou tedy zvítězil i pošesté, o tři a čtvrt minuty pomalejší byl Erik van Loon s dalším Hiluxem týmu Overdrive.

Nasser Al-Attiyah, Silk Way Rally 2019
Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Toyota Hilux, Nasser Al-Attiyah Team. Silk Way Rally 2019. © Red Bull Content Pool

„Navigace dnes byla obtížná, museli jste dávat opravdu dobrý pozor. Na jednom místě jsme zaváhali, ale nakonec vše dobře dopadlo,“ oddechl si v cíli Nasser Al-Attiyah. „Vyhráli jsme pošesté v řadě. Zítra si odpočineme, čeká nás jen 550 kilometrů spojovacího úseku cestou do Číny, kde budeme v následujících dnech objevovat duny pouště Gobi.“

Po středečních problémech s akcelerátorem stoupá pořadím Mathieu Serradori s buggy Century. Třetí čas dne posunul Francouze z jedenácté na osmou příčku.

V sobotu 13. července vstoupí karavana Silk Way Rally 2019 do Číny. Mezi Dalanzadgadem a Bayinbaolige urazí 551 kilometrů, ale změnu pořadí může přinést jen nějaká mimořádná událost. Součástí sedmé etapy totiž není rychlostní zkouška.

Naplno se opět začne závodit v neděli, kdy přijdou na řadu první duny. Podle slibů pořadatelů by se mělo jednat o vůbec nejnáročnější rychlostní zkoušku celé soutěže.

Silk Way Rally 2019
AUTOMOBILY
Průběžné pořadí po 6. etapě
1.Al-Attiyah / BaumelToyota Hilux13:44:16
2.Liu / PanHanwei Motor. SMG Buggy+40:33
3.Pelichet / LarroqueOptimus+50:12
4.Han / MinGeely SMG Buggy+55:26
5.Zi / WangHanwei Motor. SMG Buggy+1:04:41
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu