Silk Way: V kategorii SxS nejlepší Karjakin

Rubrika: Silk Way Rally, SSV  
/ Aktualizováno:

Sergej Karjakin s Antonem Vlasjukem zvítězili na Silk Way Rally 2019 v kategorii T3 (SxS), přestože do cíle první etapy dorazili taženi na laně za týmovým kolegou Alexejem Šmotevem.

V kategorii T3 odstartovalo do devátého ročníku Silk Way Rally osm vozů a hned prvních 51 z celkem 2593 kilometrů rychlostních zkoušek nadělalo velké starosti několika favoritům.

Zatímco Karjakin ztratil po problémech s elektronikou svého Mavericku X3 jen šest minut, Austin Jones urazil pravé přední kolo a Can-Am týmu South Racing dovlekl do cíle se ztrátou 57 minut. Jen o minutu méně na trati strávil loňský vítěz Světového poháru FIA v cross-country rally ve třídě T3 José Luis Peña Campo (Polaris). Španěl a Američan se seřadili na chvostu pole.

Alexej Šmotev & Sergej Karjakin, Silk Way Rally 2019
Alexej Šmotev táhne Sergeje Karjakina do cíle úvodní speciálky Silk Way Rally 2019. © Snag Racing

Ještě na území Ruska rozjel Karjakinův tým Snag Racing následující den velkou ofenzivu. Etapové vítězství vyneslo Šmoteva do čela průběžného hodnocení, Karjakin se posunul na ze šesté na třetí pozici. Druhým časem dne potvrdil své ambice také Jones.

Rychlé tratě v mongolských stepích svědčily Karjakinovi. Dakarský vítěz v kategorii quadů z roku 2017 vyhrál čtyři etapy v řadě a do Číny vjížděl jako leader třídy T3 s komfortním náskokem 68 minut před Jonesem. Výsledkově si hodně polepšil také průběžně třetí Peña Campo, byť jeho odstup od leadera byl už více než dvouhodinový. Šmotev přišel o vedení čtvrtý den soutěže a jeho ztráta postupně narostla na více než čtyři a tři čtvrtě hodiny.

Austin Jones, Silk Way Rally 2019
Austin Jones/Kellon Walch, Can-Am Maverick X3, South Racing Can-Am. Silk Way Rally 2019. © SWR Media

Další dva dílčí triumfy přidal Karjakin v náročných etapách v poušti Gobi a poslední den se se soutěží rozloučil druhým časem. Naopak Jones na předposlední speciálce ztratil přes čtyři hodiny a vypadl z boje o umístění na stupních vítězů. Sestavu na pódiu tak zkompletovali Peña Campo a Šmotev.

Silk Way Rally 2019
SKUPINA T3
Konečné výsledky
1.Karjakin / VlasjukCan-Am Maverick X331:05:40
2.Peña Campo / TornabellPolaris RZR 900+5:36:03
3.Šmotev / RudnickijCan-Am Maverick X3+5:41:09
4.Knight / WatsonPolaris+8:11:28
5.Jones / WalchCan-Am Maverick X3+8:41:23
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu