Peterhansel a Sainz okusí saúdské tratě ještě před Dakarem

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz budou dalšími hvězdami, které se zapojí do nové saúdskoarabské série v pouštních rally. V rámci přípravy na lednový Dakar absolvují každý po jednom podniku.

Stéphane Peterhansel, Rallye du Maroc 2019
Stéphane Peterhansel/Andrea Peterhansel, Mini JCW Buggy, X-raid. Rallye du Maroc 2019. © X-raid

Stéphane Peterhansel se s Mini JCW Buggy postaví už koncem tohoto týdne na start Riyadh Rally (28. až 30. listopadu), jeho týmový kolega Carlos Sainz absolvuje v polovině příštího měsíce závěrečnou Sharqiya Rally (12. až 14. prosince).

Německý X-raid tak jde ve stopách konkurenční Toyoty, která na předchozí Al Ula – Neom Cross-Country Rally vyslala Fernanda Alonsa. Kromě toho se s Hiluxem téměř kompletního šampionátu účastní domácí Yazeed Al-Rajhi.

Peterhansel i Sainz budou mít k dispozici poslední evoluci Mini JCW Buggy. Při prvním startu upraveného speciálu obsadil Sainz na říjnové Rallye du Maroc druhou příčku, Peterhansel si čtvrtým místem v Maroku zajistil celkové vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

Carlos Sainz, Rallye du Maroc 2019
Carlos Sainz/Lucas Cruz, Mini JCW Buggy, X-raid. Rallye du Maroc 2019. © X-raid

Na rijádské soutěži si stejný vůz poprvé vyzkouší také Yasir Seaidan. Domácí jezdec se dosud série účastnil se starším Mini All4 Racing a po třech z pěti soutěží vede v průběžném hodnocení před krajanem Al-Rajhim.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora vynechali pouze úvodní Rally Aseer a se svým Fordem nebudou chybět ani v Rijádu. Na Rally Qassim a Al Ula – Neom Rally obsadila česko-slovenská posádka týmu Offroadsport shodně páté místo.

Riyadh Rally měří 958 kilometrů, z nichž se 470 pojede v rámci rychlostních zkoušek. Soutěž zahájí ve čtvrtek odpoledne čtyřkilometrová superspeciálka. V pátek je na programu nejdelší měřený úsek (307 km), v sobotu se v rámci závěrečné etapy pojede 160kilometrová erzeta.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Albert Llovera, Dakar 2020

Dakar 2021: Duny v Emirátech? Organizátoři cílí spíš na západ

Společnost Amaury Sport Organisation, která je pořadatelem Rally Dakar, hodlá následující ročních dálkové soutěže uspořádat na území dvou států.

Více...
Martin Macík, Dakar 2020

Macíkův navigátor: Překvapily mě nenávistné komentáře vůči Rusům

Rally Dakar 2020 měla pro Martina Macíka tři zásadní aspekty, které mu zůstanou ve vzpomínkách na první saúdskoarabský ročník slavné soutěže.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Dakar 2020

Al-Attiyah: Technické předpisy nejsou fér

Nasser Al-Attiyah je přesvědčen, že technické předpisy nebyly při Dakaru 2020 nastaveny správně, a očekává, že v dojde reglementu ke změnám.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu