Peterhansel a Sainz okusí saúdské tratě ještě před Dakarem

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Stéphane Peterhansel a Carlos Sainz budou dalšími hvězdami, které se zapojí do nové saúdskoarabské série v pouštních rally. V rámci přípravy na lednový Dakar absolvují každý po jednom podniku.

Stéphane Peterhansel, Rallye du Maroc 2019
Stéphane Peterhansel/Andrea Peterhansel, Mini JCW Buggy, X-raid. Rallye du Maroc 2019. © X-raid

Stéphane Peterhansel se s Mini JCW Buggy postaví už koncem tohoto týdne na start Riyadh Rally (28. až 30. listopadu), jeho týmový kolega Carlos Sainz absolvuje v polovině příštího měsíce závěrečnou Sharqiya Rally (12. až 14. prosince).

Německý X-raid tak jde ve stopách konkurenční Toyoty, která na předchozí Al Ula – Neom Cross-Country Rally vyslala Fernanda Alonsa. Kromě toho se s Hiluxem téměř kompletního šampionátu účastní domácí Yazeed Al-Rajhi.

Peterhansel i Sainz budou mít k dispozici poslední evoluci Mini JCW Buggy. Při prvním startu upraveného speciálu obsadil Sainz na říjnové Rallye du Maroc druhou příčku, Peterhansel si čtvrtým místem v Maroku zajistil celkové vítězství ve Světovém poháru FIA v cross-country rally 2019.

Carlos Sainz, Rallye du Maroc 2019
Carlos Sainz/Lucas Cruz, Mini JCW Buggy, X-raid. Rallye du Maroc 2019. © X-raid

Na rijádské soutěži si stejný vůz poprvé vyzkouší také Yasir Seaidan. Domácí jezdec se dosud série účastnil se starším Mini All4 Racing a po třech z pěti soutěží vede v průběžném hodnocení před krajanem Al-Rajhim.

Miroslav Zapletal a Marek Sýkora vynechali pouze úvodní Rally Aseer a se svým Fordem nebudou chybět ani v Rijádu. Na Rally Qassim a Al Ula – Neom Rally obsadila česko-slovenská posádka týmu Offroadsport shodně páté místo.

Riyadh Rally měří 958 kilometrů, z nichž se 470 pojede v rámci rychlostních zkoušek. Soutěž zahájí ve čtvrtek odpoledne čtyřkilometrová superspeciálka. V pátek je na programu nejdelší měřený úsek (307 km), v sobotu se v rámci závěrečné etapy pojede 160kilometrová erzeta.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu