Šance pro Przygońského. Al-Attiyah vynechá Abu Dhabi

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, Auto, FIA SP rally  
/ Aktualizováno:
Kuba Przygoński, Dubai International Baja 2019

Leader průběžného hodnocení Světového poháru FIA v cross-country rally Nasser Al-Attiyah vynechá druhý podnik série v Abu Dhabi. Vzniklá situace hraje do karet především Kubovi Przygońskému, který vyšel z úvodní rally v Kataru bodově naprázdno.

Nasser Al-Attiyah a jeho navigátor Mathieu Baumel dali přednost Merzouga Rally, která se jede prakticky ve stejném termínu v Maroku. Není bez zajímavosti, že soutěž je vypsána pouze pro motocykly, čtyřkolky a vozy kategorie side-by-side. Katarsko-francouzská posádka tudíž nepojede s Hiluxem továrního týmu Toyota, ale právě s buginou SxS.

Al-Attiyahova neúčast na Abu Dhabi Desert Challenge (ADDC) může paradoxně přispět ke zvýšení zajímavosti dalšího průběhu letošní sezony Světového poháru FIA v cross-country rally. Zatímco Katařan v únoru na domácí půdě triumfoval, obhájce titulu Kuba Przygoński byl diskvalifikován a přišel o body za třetí místo.

Jezdec Orlen Teamu, který před rokem obsadil v Abu Dhabi druhé místo, nyní dostává příležitost smazat své manko. Zatím není jasné, zda pojede stejně jako v Kataru s Mini JCW Rally, nebo s Mini JCW Buggy (na titulní fotografii), s nímž na počátku března vyhrál dubajskou baju. S ohledem na charakter ADDC by byla buggy logičtější volbou. Na definitivní informaci si však budeme muset počkat nejspíš do pátku, kdy by měl být zveřejněn seznam přihlášených posádek.

Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2018
Před rokem zvítězil Martin Prokop na ADDC společně s Davidem Pabiškou. © MP-Sports

K největším soupeřům Kuby Przygońského by měl patřit Martin Prokop s Fordem, jenž se v Abu Dhabi pokusí o obhajobu loňského vítězství. Pořadatelé rally dnes v oficiální tiskové zprávě potvrdili také start Yazeeda Al-Rajhiho (Toyota) a Vladimira Vasiljeva, kteří po úvodní Qatar Cross-Country Rally figurují na druhé, resp. třetí pozici průběžného hodnocení světového poháru. Rus je navíc dvojnásobným vítězem ADDC (2014 a 2015).

Abu Dhabi Desert Challenge 2019 má pět etap a celkem měří 2007 km, z nichž se 1283 pojede v rámci rychlostních zkoušek. První etapa startuje v neděli 31. března v 6 hodin našeho času.

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu