Šance pro Przygońského. Al-Attiyah vynechá Abu Dhabi

Rubrika: Abu Dhabi Desert Challenge, Auto, FIA SP rally  
/ Aktualizováno:

Leader průběžného hodnocení Světového poháru FIA v cross-country rally Nasser Al-Attiyah vynechá druhý podnik série v Abu Dhabi. Vzniklá situace hraje do karet především Kubovi Przygońskému, který vyšel z úvodní rally v Kataru bodově naprázdno.

Nasser Al-Attiyah a jeho navigátor Mathieu Baumel dali přednost Merzouga Rally, která se jede prakticky ve stejném termínu v Maroku. Není bez zajímavosti, že soutěž je vypsána pouze pro motocykly, čtyřkolky a vozy kategorie side-by-side. Katarsko-francouzská posádka tudíž nepojede s Hiluxem továrního týmu Toyota, ale právě s buginou SxS.

Al-Attiyahova neúčast na Abu Dhabi Desert Challenge (ADDC) může paradoxně přispět ke zvýšení zajímavosti dalšího průběhu letošní sezony Světového poháru FIA v cross-country rally. Zatímco Katařan v únoru na domácí půdě triumfoval, obhájce titulu Kuba Przygoński byl diskvalifikován a přišel o body za třetí místo.

Jezdec Orlen Teamu, který před rokem obsadil v Abu Dhabi druhé místo, nyní dostává příležitost smazat své manko. Zatím není jasné, zda pojede stejně jako v Kataru s Mini JCW Rally, nebo s Mini JCW Buggy (na titulní fotografii), s nímž na počátku března vyhrál dubajskou baju. S ohledem na charakter ADDC by byla buggy logičtější volbou. Na definitivní informaci si však budeme muset počkat nejspíš do pátku, kdy by měl být zveřejněn seznam přihlášených posádek.

Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2018
Před rokem zvítězil Martin Prokop na ADDC společně s Davidem Pabiškou. © MP-Sports

K největším soupeřům Kuby Przygońského by měl patřit Martin Prokop s Fordem, jenž se v Abu Dhabi pokusí o obhajobu loňského vítězství. Pořadatelé rally dnes v oficiální tiskové zprávě potvrdili také start Yazeeda Al-Rajhiho (Toyota) a Vladimira Vasiljeva, kteří po úvodní Qatar Cross-Country Rally figurují na druhé, resp. třetí pozici průběžného hodnocení světového poháru. Rus je navíc dvojnásobným vítězem ADDC (2014 a 2015).

Abu Dhabi Desert Challenge 2019 má pět etap a celkem měří 2007 km, z nichž se 1283 pojede v rámci rychlostních zkoušek. První etapa startuje v neděli 31. března v 6 hodin našeho času.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu